| andrutzza_7901 a întrebat:

am si eu o mica problema. Eu am o relatzie cu un baiat de un an si 6 luni cu unele intreruperi binenteles. In momentu asta tokmai ne-am impacat avem 2 saptamani de la impacare si a inceput sa uite de mine (motivul certurilor noastre)inainte nu imi dadea semne de viata 2, 3 sau o saptamana. iar acum a inceput din nou sa uite de mine.sadsad mai mereu l-am iertat si nah am tacut din gura si rar i-am sarit in cap.eu tin mult la el si nu vreau sa ne despartim totusi nu accept sa uite de mine asta e bataie de joc! deci ce solutii mi-ati da? sa ma cert urat cu el sa nu ii mai rasp un timp la tel? sa pun limpede cartile pe fata ca daca mai face asta sa plece naiba la alta? dati-mi va rog un sfat :*:* vam pwpat. Cel mai bun raspuns primeste fundita!big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| pitiqtsa a răspuns:

Hai sa ti zic ceva sincer eu te am inteles ca ti f mult la el dar ia mai citeste intrebarea o data si intreaba-te iti merita sentimentele? eu nu prea cred! cum sa uiti ma de iubitul/iubita ta?:O eu cred ca sa impacat cu tine de plictiseala si din obisnuinta deci nu cred ca te iubeste! ia spune-i pana la urma ca te ai saturat de gesturile si de neatentia lui! iate de el intreaba l pentru ce a mai vrut sa se impace cu tine sa si mai bata joc putin asa de tine? nu i maio accepta orice doar de dragul ca l iubesti draga:O ia lasa l in voia lui pana la urma vba aia ca el sunt 10000 dar ca tine mai rar! asa ca oh go on eu zic ca relatia asta nu8 mai are rost au fost oameni de 20 30 de ani impreuna si tot sau despratit nu ti mai bate capul cu el esti inca tanara nai de ce thu sa plangi dupa el in timp ce altele de varsta ta sunt prin diskoteci sau afara cu prietenele! eu ti am dat un sfat din suflet nu pentru o amarata de fundita dar daca esti dragutsa sh daca te am ajutat nu ma suparbig grinlaughing hai gata cred ca ti am impuiat capulbig grinbig grinbig grin

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Despartirea e cea mai viabila solutie.
Acum nu stiu ce i-ai facut si tu de l-ai dat peste cap, dar e limpede ca l-ai pierdut...mai ai doar putin si n-o sa mai dea semne de viata deloc.

Despartirile trecute si neglijenta lui sigur ca te duc cu gandul la o despartire finala.Alege!

| Marius2011 a răspuns:

Poi aici depinde si de tine ca daca toti lasi de la tine o sa te credea fraieria fara suparare... u sti ce e cel mai bine de facut incerci sa refaci relatia la maxim pentru ca 1 an si 6 luni e ceva. ori te duci frumos iti cauti alt baiat care sa te aprecieze.:X

| pitiqtsa a răspuns:

Hai sa ti zic ceva sincer eu te am inteles ca ti f mult la el dar ia mai citeste intrebarea o data si intreaba-te iti merita sentimentele? eu nu prea cred! cum sa uiti ma de iubitul/iubita ta?:O eu cred ca sa impacat cu tine de plictiseala si din obisnuinta deci nu cred ca te iubeste! ia spune-i pana la urma ca te ai saturat de gesturile si de neatentia lui! iate de el intreaba l pentru ce a mai vrut sa se impace cu tine sa si mai bata joc putin asa de tine? nu i maio accepta orice doar de dragul ca l iubesti draga:O ia lasa l in voia lui pana la urma vba aia ca el sunt 10000 dar ca tine mai rar! asa ca oh go on eu zic ca relatia asta nu8 mai are rost au fost oameni de 20 30 de ani impreuna si tot sau despratit nu ti mai bate capul cu el esti inca tanara nai de ce thu sa plangi dupa el in timp ce altele de varsta ta sunt prin diskoteci sau afara cu prietenele! eu ti am dat un sfat din suflet nu pentru o amarata de fundita dar daca esti dragutsa sh daca te am ajutat nu ma suparbig grinlaughing hai gata cred ca ti am inpuiat capulbig grinbig grinbig grin

| claudiu_9632 a răspuns:

Pai depinde. ce cearta nu rezolvi nimica. intalnitiva fata in fata si vorbit idespre chestia asceasta. gasiti un raspuns la toate intrebarile voastre si in baza lor ia o deciziewinking

| Mary_5266 a răspuns:

Nu ii mai raspunde la telefon, mesaje etc functioneaza de fiecare datawinking Pana la urma te va cauta el iti garantez, Aratai ca poti fi fericita si fara el, dupa aceea va fi mult mai atent cu tine

| Mary_5266 a răspuns:

Si mai e ceva, nu fi disponibila de fiecare data cand vrea el sa te vada ci numai cand vrei tu, nu renunta la nimic din ceea ce iti place ca sa fi cu el... succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vorbeste cu el si spuneti opinia. Spune-i ca te deranjeaza ceea ce face si ca voi nu ar trebui sa va certati ci sa va iubiti si sa incercati sa lasati de la voi.

| AlexCM a răspuns:

Pui cartile pe fata mai iubesti sau nu...

| mason a răspuns:

happy Probabil ca daca nu-ti acorda atentie decat in rate, atunci cu siguranta ca are deja pe o alta. Asa ca, nu cred ca ai mai avea unde sa il trimiti. Iar daca comportamentul lui este astfel cu tine, inseamna ca nu prezinti prea mare interes pentru el. Eu zic asa... vrei sa il "cuceresti"? Atunci fa-ti un alt prieten si lasa-l pe el sa te caute in timp ce tu il tratezi cu indiferenta.