| SERIALS a întrebat:

Ma simt dezorientat, de ce sunt baiat si imi plac baietii?
Am fost o perioada de un an si cateva luni la psiholog, ca sa inteleg, daca asta e o problema sau nu, imi spunea sa ma accept asa cum sunt, sa ma intalnesc cu fete si cu baieti si sa observ ce imi place.
Imi pare rau ca sufar din cauza asta, ba ma accept, trece ceva timp si incep sa sufar, sa ma simt prost ca asa sunt.
Problema mea este ca nu ma intalnesc cu persoane ca mine, si imi apar sentimente catre cunostinte, recent imi placea de un baiat, dar dupa vreo luna m-am intrebat de ce sufar, si am inteles ca nu are nimic special acel baiat, si acum nu-mi place de el.
Cateva zile in urma am citit diverse chestii pe net si am ramas dezamagit de unele specimene gay, cum se intalnesc in wc-uri publice si se * cu necunoscuti, cum poti sa faci asa ceva? Asa specimene nu gandesc cu capul, dar cu altceva, eu i-as aresta imediat si le-as trage o mama de bataie, cum vor drepturi daca au un comportament inadecvat, imi pare rau pentru ei, chiar nu observa ca asta e scarbos. Si mai apoi inhata boli pe cale sexuala.
Sa nu credeti ca sunt impotriva lgbt, doar ca unele specii chiar nu le agreez, chiar daca oi fi eu gay sau bisexual. Ma simt prost din cauza asta. Eu sunt de acord ca si persoanele de acelasi sex sa fie impreuna, doar daca intr-adevar se iubesc si se respecta, dar nu se ocupa cu nebunii si perversiuni.
2 zile am zis sa nu ma gandesc ca imi plac baietii, sa nu ma uit la ei, doar ca am atras atentie la cativa, ador baietii sportivi.
Dar la cat ma gandesc la chestii de astea, ca nu ma accept, atat de mult sufar, incat cred ca o sa innebunesc, vreau si eu sa gasesc acea persoana de care sa ma indragostesc si sa ma indrageasca asa cum sunt, sa sarut, sa cuprind, sa adormim impreuna.
Nu stiu ce sa fac in continuare, ce sfaturi imi propuneti?

Va zic ca nu ma inteleg, de ce tocmai eu sa fiu gay sau bi? De ce nu puteam si eu ca ceilalti baieti sa ma indragostesc de fete? De ce? Ce-i cu viata asta?

Cand cineva ma intreaba de iubita, eu automat ma blochez si as vrea sa plec undeva unde sa pot fi fericit, sa ma accept, sa nu am teama ca apropiatii nu ma vor intelege si ma vor lua drept "nebun".

Răspuns Câştigător
| SufletDivin a răspuns:

Draga Suflet,
A fi Gay nu este o rusine.Suntem cam 7 miliarde de oameni pe planeta, si nu exista nici un om asemanator tie 100%, asta inseamna ca esti unic.Fii bucuros pentru asta, nu trist.Trebuie la final sa accepti ca asa te-ai nascut. Daca vei accepta viata iti va fi mai usoara, dar daca vei continua sa negi mereu ca nu esti ceea ce esti, atunci viata iti va fi mai grea.Iti este frica sa recunosti ca esti Gay din cauza societatii in care traim, sau ca te sperie gandul ca va trebui sa iti imparti sentimentele cu persoane de acelasi sex probabil.Crezi ca nu este normal, pentru ca normalul a fost impus de societate.Trebuie sa lasi societatea in spate pentru a evolua, daca vei ramane mereu in ea, vei sta asa, asteptand ca sa se schimbe ceva.Insa schimbarea tu trebuie sa o faci.Esti Gay si esti OK!

32 răspunsuri:
| Badea_Lucian_1990 a răspuns:

Eu am aceias problema dar faza este ca eu sunt un anti social si gen chiar azi am venit dintr o excursie si nu vorbeam cu nimeni si un baiat care are prietena a venit la mine si tot il evitam, dar de obicei cand eram doar noi doi se urca pe mine uneori si ma lua in brate si normal ca l evităm ca de... mentalitate impusa de societate dar faza e ca l plac si sufar dupa el dar mi e sa nu se fi jucat, sa fie friea lui asa, fara bariere sociale, ca asa facea si cu unele fete dar la mine insista mai mult