| scofris a întrebat:

Ma simt foarte ciudat, deoarece tocmai am terminat ultima sedinta de meditatii si probabil nu ma voi mai vedea niciodata cu fata care ma " instruia " si care era cu un an mai mare ca mine. Am placut-o din prima clipa si ii tot bateam eu unele apropouri cum ca mi-ar placea sa iesim undeva, dar parea mereu ca nu ma ia in seama.
In fine, am ajuns la ultima sedinta, cand voiam sa-i marturisesc ce simt despre ea, si, chiar inainte de asta, hop si ea, sa-mi ceara facebook-ul. Am zis ok, mi-a dat fb, puteam vorbi mai multe acolo, asa ca am amanat momentul. La felul cum s-a comportat in perioada asta cat ne-am vazut, nu parea sa aiba prieten, dar cand i-am vazut fb-ul, bineinteles ca am avut un soc. Avea poze cu ea si prietenul ei, tinandu-se in brate.

Ce ma macina cel mai tare e faptul ca baiatul respectiv nu era chiar atat de aratos precum ea, ( desi mie imi placeau mai multe aspecte la ea, nu doar fizicul ) in sensul ca este cam supraponderal. Stiu ca exista o vorba care spune ca, de fapt, caracterul omului conteaza, nu fizicul lui, dar pot spune ca inainte am avut si eu probleme cu greutatea si ma simteam foarte complexat de chestia asta, mai ales ca multi mi-au spus ca ar fi bine sa mai slabesc ca sa fiu mai " chipes ". Ok, am slabit, dar lucrurile nu s-au imbunatatit prea mult pentru mine, in sensul ca, desi toti m-au laudat ca am reusit sa slabesc si ca arat mult mai bine ca inainte, acum vad cum o persoana care arata asemanator mie in trecut, este prioritara.

Nu stiu ce sa mai zic, la capitolul asta al dragostei stau foarte prost, adica ma indragostesc mereu ca un bou de cine nu trebuie si apoi sufar zile sau saptamani pana imi revin. Imi pare rau daca v-am plictisit cu asta, dar simteam nevoia disperata sa ma descarc cumva, iar asta o puteam face doar aici, pentru ca as fi parut penibil daca povesteam asta unei persoane fizice.

6 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Fii optimist,vei gasi o fata potrivita pentru tine. Nu stiu ce sa iti zic,nu cauta tu dragostea,las-o pe ea sa vina la tine. Si nu e nimic rau in a suferi,asa vei sti ce fel de persoana iti vei cauta. Fii sociabil cu toata lumea, bucura-te de viata, cu sau fara prietena, si, ma repet..fii optimist, asta ajjuta mereu. happy

| grab a răspuns:

Intreab-o si tu daca sunt pe bune impreuna sau e doar ultima poza recenta si s-au luat in brate ca la fotograf.
In general celor mai inimosi li se frange inima cel mai repede, asta e riscul.
Chiar daca ala e un pic mai grasut are el plusurile lui gen atitudine, statut social, ceva in portofel si o mana ferma!
Decat sa il invidiezi invata sa furi meserie de astia care sunt placuti de fetele de varsta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa-ti vezi de viata ta. nu e nimic de facut. nu conteaza ca celalalt e gras, poate fi un om absolut minunat.

| Ajutatorool a răspuns:

E foarte important sa aiba portofelul supraponderal si gata.

| Nikoleee a răspuns:

Esti prea sufletist. Asta se intampla mereu, si pe langa faptul ca ei doi nu se potrivesc pe partea fizicului sunt impreuna. Nu conteaza cum arata daca a stiut cum sa se poarte cu ea incat sa o faca fericita. Incearca sa-ti iei gandu de la ea si las-o sa fie fericita cu prietenul ei.

| scofris explică (pentru Nikoleee):

Nici n-aveam de gand sa intervin intre ei. Unu la mana, as risca sa ma fac de ras in fata ei, doi la mana, ar fi o dovada de egoism. N-are omul nicio vina... Nu mi-ar pica nici mie bine sa se bage cineva in relatia mea.