| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

Ma simt tristasad si lipsita de chef. Ce sa fac sa ies din starea asta?

Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Da stiu de ce esti asa iar te chinui din cauza lui "fat frumos "nu? pana nu o sa intelegi clar ca nu merita efortul sa te chinui nu o sa poti sa faci nimic, dar incearca sa nu stai in casa ca o sa fie si mai rau iesi in oras, plimba-te cu o prietena prin magazine, mergi intr-un club, fa ceva care iti place tie ca sa ai timpul ocupat sa nu te mai gandesti, citeste ceva, joaca-te pe net ceva joc,, mergi la un film 3D, vb cu cineva despre ce simti si o sa fie mai bine sunt atat de multe posibilitati sa iesi din stare trebuie doar sa le alegi care iti plac si sa nu te lasi dusa de acest val ca o sa cazi in depresie si nu e bine, se trateaza greu si in timp, asa ca trebuie sa fi mai tare si sa te reculegihappynu e un capat de lume tot ce simti poate disparea daca tu vrei asta.

14 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Ai nevoie de un baiat care sa-ti aline suferintele si care sa te anteleaga.

| pwp a răspuns:

Si eu la fel sad

| anad a răspuns:

Pune o muzica preferata mai vesela, du-te in bucatarie si mananca ceva care-ti place, alege apoi un film de comedie si daca dupa aceea nu ti-ai revenit, iesi din casa si fa o plimbare sau o vizita unui/ei prietene si incercati sa mergeti undeva sau faceti ceva ce va da buna dispozitie!

| 1micdamare a răspuns:

Intri pe mess cu mine si totul se va schimba in bine!

| eagleeye a răspuns:

Cam asa sunt multi in perioada asta! lucrezi sau faci ceva?

| Nightfall a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu un prieten sau cineva apropiat, o persoana pe care tu o consideri capabila sa-ti alunge starea aceasta si sa petreci un timp placut, sa incerci sa te bucuri de ce poti alaturi de aceasta persoana. Daca asta nu iti pare o optiune promitatoare, atunci poate ca te ajuta sa cunosti pe cineva nou. Am trecut prin perioade cand acest lucru m-a ajutat foarte mult si cred ca poate functiona la fel de bine pentru oricine. In acest caz, te incurajez sa iei legatura cu orice persoana ai dori tu sa cunosti. Motivul il reprezinta simplul fapt ca tu consideri acea persoana interesanta si vrei sa vorbesti cu ea. Nu cred ca te va respinge nimeni in cazul acesta, chiar daca nu te cunoaste. Mult succes!

| SteauaROsie a răspuns:

Eu mai tot timpul ma simt, fara energie trist, parca am ramas singur pe lume,

dar exista antidot in cazul meu

vreo 3-4 melodii care mi plac foarte mult
le ascult de vreo 50-60x

joc vreo 20 meciuri de fifa 08,
si totul e ok,

rolling on the floor
la mine chiar merg astealaughing

| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

Buna...imi pare rau ca te simti asasaddar fiecare persoana are cate un moment trist in viata lui...
Cateodata si eu ma simt asa, trista, ganditoare, lipsita de chef si prieteni ma intreaba uneori cand ma vad asa ce am, sa le spun ce am pe sufletsad
Nu sunt sigura ca o sa te ajut foarte mult dar incearca sa i spui tot ce ai pe suflet cele'i mai bune prietene, ea sigur o sa te inteleaga daca este prietena ta adevarata, asculta muzica[nu prea trista, ceva mai vesel], iesi putin afara plimbate cu prietena ta[putin aer o sa iti faca bine]...incearca sa te inveselesti putin.Gandeste'te ca toti prieteni tai, o as iti simta lipsa. Daca unul sufera, sufera toti...
Iti urez multa bafta, si incearca sa te inveselesti...thumbs up

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

Cand o sa vizitezi un salon de oncologie, instantaneu viata ti se v-a parea un dar care merita desfacut si imbratisat.Momentele de tristete si apatie fac parte din viata fiecaruia asa cum dragostea si fericirea ne insotesc, absolut pe oricine. Tu nu esti o exceptie...Vei vedea viata cu totul altfel atunci cand un baiat dragut iti va zambi, vei primi buchetul de flori preferat, cand te vei simti respectata si apreciata, cand vei avea un tel de atins.Atunci vei simti ca traiesti.Viata la fel ca fericirea e ca un trandafir cu spini.Vei ignora trandafirul din cauza spinilor sau il vei lua cu putere(te vei intepa) doar ca sa ii simti parfumul amestecat cu roua diminetii? E alegerea ta>Daca nu crezi poate melodia:Coldpaly-viva la vida te va convinge>Nu uita sa imi spui cum a fost melodia>Pa pa

| o02i a răspuns:

Papa ciocolatahappybatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| karina_5950 a răspuns:

De ce esti trista si fara chef?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vb cu cineva despre ce mi s-a intamplat si asa scap de lipsa de chef de a faceceva de vrei sa vb cu cineva uite id meu:mirelatroie

| dany_8792 a răspuns:

Asculta melodia asta : Mohombi - Bumpy Ride (http://www.youtube.com/watch?v=G2RCCDSBEGk) te bine dispune! si gandeste-te la ceva comic din sau cel mai frumos moment din viata ta si te va face sa zambesti! :p ast fundita daca merit :d