| nobody_9468 a întrebat:

Bunasad
sunt trista si nu stiu de ce, cand sunt cu mai multe persoane nu simt asta, insa acasa cand sunt singura simt ca ceva nu merge cum vreau eu sunt intr'o mica depresie, de 3 zile ascult doar muzica trista... ce as putea face ca sa'mi treaca starea asta? nu'mi spuneti sa ies cu prietenii in oras, chiar n'am chef...de nimiccrying

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Te inteleg. Am trecut si eu prin etape de astea. Eram suparat, nostalgic, nu aveam chef de nimic. Probabil in mare masura e din cauza lipsei iubirii, ai vrea sa ai si tu pe cineva care sa te stranga in brate cand ti-e greu. Incearca sa asculti muzica optimista, sa mai iesi singura poate la o plimbare sa te bucuri de natura. Important e sa faci mereu ceva. Cel mai bine ar fi sa stai cat mai putin in casa. Ar trebui sa iesi cu prietenii. Stiu ca atunci cand e discutia sa iesi iti spui ca nu ai chef si oricum le strici cheful dar sa stii ca te ajuta. Asa ziceam si eu dar totusi ma simteam mai bine un pic. Macar ieseam din casa si tot ma ajuta.

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Asculta rock, muzica vesela, muzica ce te incurajeaza etc.Sigur vei iesii din starea asta.Eu asa facbig grin.

| DeNyyy a răspuns:

Vorebste pe mess cu prietenii tai. eu asa fac si le zic tot ce imi sta pe suflet si ma linistesc si tot ei ma fac sa rad

| razvan1988 a răspuns:

Poate doresti sa faci ceva si nu-ti iese, iar in momentul cand esti incojurata de alte persoane nu-ti sta gandul la acel ceva, iar singura iti revin vechile ganduri pe care nu le-ai indeplinit. hmm un fel de sfat e urmatorul : Singurul mod de a trece peste orice este ca tu sa faci "ceva"- unde acel ceva este echivalent cu ce doresti tu sa faci. Daca esti depresiva, incearca sa gasesti mici preocupari care nu-ti fac placere dar care te vor ajuta sa-ti indepartezi gandurile ce te macina, cum ar fi "sa faci curatenie in casa" tongue sau mai stiu si eu ce. Good luckwinking

| FLORY_8811 a răspuns:

Si eu am avut o perioada ca asta...nimic nu ma linistea... am downloadat niste jocuri pe tel si mi-a trecuthappy sau te poti uita la un film (comedie)