| ParaMere a întrebat:

Ma stiu cu o fata de vreo 4 ani,am fost doar prieteni,chiar cei mai buni prieteni pana acuma ceva timp.Ea si-o facut un iubit iar de atuncea s-o distantat de mine. Iubitul ei stie ca noi doi suntem best friends si nu cred ca are vreo problema cu asta(mi-a confirmat si ea asta).De vreo luna nu mai ma baga in seama,nu mai vrea sa imi raspunda la mesaje, cand o intreb ce are spune ca nu are nimica...Ce sa fac? Sa o las in pace? Sa mai insist? O stiu de mult timp si nu as vrea sa o pierd acuma.

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Sincer iti zic, fa ce crezi tu si ce vrei tu. De ce trebuie sa te gandesti doar la ea si nu la tine? De ce trebuie sa te injosesti asa? Sa stai dupa ea, sa vorbesti doar cu ea doar cand vrea? Parerea mea este sa o intrebi de ce nu vrea sa mai vorbeasca cu tine si de ce e asa distanta, evident ca ea nu o sa iti zica pentru ca asa sunt fetele, am si eu o amica care face asa si pana la urma i-am zis in fata si nu mai vorbesc cu ea, deci pana la urma, iti recomand sa iti vezi de viata ta ca si cum ar fi super normala, nu mai pune la suflet, stiu ca noi baietii punem la suflet si ne dorim ca orice fata sa fie gagica noastra, dar nu e bine asa.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu poate ai fost the best friend pentru ea,ea in scimb nu stiu daca si ea a fost pentru tine in fine faza e ca e mai bine sa o lasi in pace, faza cu cei mai buni prieteni e o mare porcarie si eu am intarnit fete de genu profitoare care la greu te sacaie dar a fug care le iese in cale numai fi asa credul, pampalau, irational, numai te milogi atata dupa o fata, numai pune suflet ca nu merita vei suferi vei plange aiurea nu uita ca cine te iubeste nu isi provoaca lacrimi sau suferinta si fericire

| corbulalbrosu a răspuns:

Deocamdata este indicat sa o lasi pe ea sa hotarasca in ce mod va decurge in viitor prietenia voastra.Este posibil ca sa fii intervenit o discutie cu actualul iubit pe aceasta tema. Consider ca este indicat sa nu o cauti o vreme deoarece s-ar putea sa ii creezi neplaceri.

| Burlacu006 a răspuns:

Eu iti dau un sfat, daca vrei sa faci asa bine daca nu faci cum vrei.No mai baga in seama nici tu iar cand o sa se certe cu ala sau o sa se desparta de el o sa te caute ea, si fa-i tu la fel.