| kiki81 a întrebat:

Ma tot bate la cap prietena ca vrea fara de prezervativ, plus la asta vreau si eu caci pina acum doar cu prezervativul facusem, cind e bine s-o fac? primele zile dupa menstruatie?

Răspuns Câştigător
| briosicabriosel a răspuns:

Buna, am citit multe raspunsuri pe aici, inainte de menstruatie si dupa cu 5 zile fiti cuminti si folositi un prezervativ, nici cand e pe menstruatie nu sunteti scutiti. Si chiar daca nu ejaculezi in ea, poate ramane insarcinata, pentru ca exista lichidul preejaculator care contine spermatozoizi, explica-i ca nu este bine, pentru ca nu vrei sa fi tatic, etc. + ca va mai feriti si de multe boli de care nu puteti scapa usor. bafta

6 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Da in primele 3 zile e sigur apoi e riscant! Asa ca fii cu mare bagare de seama da? multa bafta!

| Sara2 a răspuns:

Depinde cate zile dureaza de la un ciclu la altul, este periculos, trebuie sa isi calculeze perioada fertila, in principiu cand este la menstruatie nu are cum sa ramana, ca sa nu riscati prea mult e ok primele 6 zile din ziua in care ii vine, daca o tine de ex 4 zile, mai va ramane 2 zile sa nu fie pe stop si sa o faceti

| harciog a răspuns:

Va cam jucati cu fundul gol pe linga penisul erectat, sa ma iertati.

| fofinha a răspuns:

Este putin periculos. de ce nu ia anticonceptionle asa ar fi mai sigurwinking in primele 6 zile de cand ii vine menstruatia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Este periculos, poate rămâne însărcinată, dar poți să o faci în primele 3 zile de menstruație, am încercat și eu și nu am nici o prolema, dar fi foarte atent!

| Lisadream a răspuns:

Metoda calendarului : 10 - nr. zilelor de menstruatie = nr de zile in care nu va ramane insarcinata. De exemplu daca ciclul e de 3 zile, 7 zile dupa ciclu sunt sanse mici sa ramana insarcinata. Conteaza sa aiba si un ciclu cat de cat regulat. Cunosc o persoana care a ramas in prima zi dupa ciclu, desi nu se astepta. A fost socata la inceput.dar s-a obisnuit cu ideea (avea 21 de ani) a facut nunta, iar acum are un baietel frumos de 4 anisori. Ideea e sa va asumati riscurile.