| Trif_Ovidiu_1996 a întrebat:

Buna happy. Azi am facut sex protejat (prezervativ) cu prietena mea, iar la finalul actului am observat ca pe organu' ei genital se afla o secretie albicioasa(chiar foarte alba) cu un ascpect inchegat ca branza)...Ce e acea secretie? Tin sa precizez ca la inceputul actului mi -am bagat-o fara prezervativ de cateva ori fara sa ejaculez, dupa punandu-mi prezervativul. Am facut-o de foarte multe ori fara prezervativ (cu alte fete) dar niciodata nu mi s-a intamplat sa gasesc acea secretie albicioasa pe organul unei partenere. Sunt foarte speriat- mi e teama sa nu fie insatcinata-. Tin sa mai precizez ca : au trecut cam 20 de zile de cand a avut ea ciclu ultima oara; prima oara cand o facusem a fost acum 2 zile(ea fiind virgina ) si am facut-o fara prezervativ dar mi - am dat drumul afara... As fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta, sunt foarte stresat din cauza acestui lucru sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acel produs cu aspect de mucus albicios uneori cu aspect branzos care apare pe exteriorul prezervativului sau ramane in zona vulvo-vaginala reprezinta secretia ei vaginala produsa de glandele Bartholin. Nu trebuie sa-ti faci vreo grija deoarece asa este normal sa se intample deoarece acea secretie are rolul de lubrefiere a vaginului. In cazul in care femeia se simte bine ca urmare a placerii provocate de sex, glandele existente in peretii vaginului vor secreta mucusul respectiv care are rolul de lubrefiere si mentinere a umezelii vaginului. Simptomele de sarcina nu apar imediat, sunt necesare mai multe saptamani (5-7) pentru a incepe sa se manifeste. Multa sanatate

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Aceea secretie de care vorbesti tu, este secretia vaginala produsa de organismul ei in timpul actului sexual. Nu fi speriat, nu poate sa fie gravida.

| Trif_Ovidiu_1996 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri. Acum mai am de asteptat sa -i vina ciclul ca sa pot dormi linistit cu adevarat happy