| Florennce a întrebat:

Ma uit la toate prietenele mele din copilarie, colege si alte cunostinte, iar ele au cate un prieten; insa eu de ce nu am? Pana si cea mai proasta din clasa are un prieten iar eu nu.no talkingam 14 ani si ce-i drept, nu sunt o frumusete rara dar nici oribila, invat bine, etc. chatterbox. si totusi? mama mi-a spus ca e probabil din cauza ca am prea multe pretentii insa astea sunt pretentii de viitor nu de acum. Normal ca n-as accepta orice baiat, dar asta nu inseamna ca daca nu e la fel ca mine n-am sa-l plac; sau, ma gandesc ca n-am gasit persoana potrivita, ori e chestia ca sunt la varsta in care imi doresc mai mult asta... dar pur si simplu nu stiu! chiar nu stiu de ce. va rog ajutati-ma, dau funda.Multumesc anticipat!happy

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Pai din moment ce nu iti place de nimeni de aia nu ai prieten. dar nu iti face griji apare cand te astepti mai putinbig grin.
si bucurate cat timp esti sngura pentru ca poti face ce vrei nu plangi ca nu stiu ce iti facu nu esti geloasa suparata. sa ai prieten nu are numai parti pozitive ci si negative de aia e bine sa il astepti pe cel potrivit si sa iti place ca vrei tuh si simti nu ca au si prietenele tale.

17 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Intr-o zi vei gasi si tu pe cineva ...inca nu ai intalnit persoana potrivita si trebuie sa ai rabdare.daca celelalte prietene au si tu nu, nu conteaza asta. exista cineva si pentru tine, iar intr-o zi va aparea. sper ca te-am ajutat :*

| alylove15 a răspuns:

Poate si u ai prea multe pretentii. si ai fost chiar rea la faza cu,, ca si cea mai proasta din clasa are'' si ce daca nu invata foarte bine poate e o fata foarte ok cu care ai ce discuta.Cred ca ai prea multe fite sa zic asa...lasa figurile nu o sa vrea sa fie nimeni cu tine daca esti prea fitoasa.

| WooLove a răspuns:

Needyourlove@ dupa parerea mea esti inca mica da a iti da seama ce inseamna sa iubesti. Si niciodata nu este prea tarziu, cum esti uratica, frumusica o singura vorba stiu "Fiecare copac are Umbra lui" deci nu trebuie sa fii "invidioasa" pe prietenele tale ca ele au iubiti si tu nu. O sa vezi o sa ai si tu la timpul tau si atunci poate o sa ai regrede sau o sa fii multumita.
Iti doresc tot bine si sa fii iubita de cine iti doresti tu. O vara frumoasa!

| Florennce explică:

@lorylau : ce vrea sa insemne " ca oricum nu ai sa ai "?thinking

| Florennce explică:

@alylove15 : cand ma refeream la " cea mai proasta din clasa" nu insemna ca am " fite", deoarece am spus asta ca sa ilustrez faptul ca e o persoana care a iesit la tabla si nu stia cat face 2x3, asta insemnand ca si ea care nu prea are multe cunostinte si care nu poarta cine stie ce discutii, are un prieten, iar eu nu chiar daca am "cultura generala ". asta daca stii la ce ma refer.Nu sunt rea si nici nu vreau sa fiu dar daca e nevoie sa ma apar, o fac.happy

| Florennce explică:

Crocodinozaurul : Mersi pentru complimente laughinghee hee. Nu sunt nimic din ce ai enumerat tu acolo. rolling on the floor

| Phaey a răspuns:

Of, Doamne... Toate la timpul lor. Nu te grabi happy Ai droaie de timp in fata. Da' daca vrei sa fortezi nota putin, fii si tu superultra sociabila, un mega happy smurf, intelegi tu. Si ai 14 ani. Nu cred ca ar trebui sa te grabesti, sa sari in vreo prostie si sa sfarsesti cu inima franta & so on. Nu esti chiar foarte matura, din contra. Esti naiva. Si daca esti naiva, esti vulnerabila.

| darkglass a răspuns:

Pai o sa apara,nu a aparut tipul pe masura ta, dar el exista si te asteapta, acolo undevahappynu are rost sa incerci sa cauti si sa iti faci griji fiindca apare de nicaieri

| enverhoxha a răspuns:

Tu vrei un prieten aşa cum vrei un mobil nou sau ceva nou de îmbrăcat.
În principiu, ar trebui să iubeşti pe cineva ca să-ţi devină prieten. Dacă nu, ce rost mai are?

| NoMoreRegrets a răspuns:

Nu e neaparat sa ai un prieten daca toate colegele si prietenele tale au tongue Atata timp cat tu te simti bine si fara un baiat aproape e ok. Si din moment ce nu iti place vreunul clar nu trebuie sa te ingrijorezi.Va aparea "el" cand te astepti mai putinwinking Good luck happy

| Alexandra_3626 a răspuns:

Exact in aceasta situatie sunt si eu, din pacate.
Daca intrebi lumea toti o sa iti raspunda:O sa si cand e timpul.
sau "Esti prea mica"
Adevarul e ca nici eu nu stiu de ce nu isi gasesc unele fete prieteni dar oricum.plus de asta am vazut si fete(nu sunt rautacioasa dar e adevarul de ce sa-l ascundem) mai urate si cu prieten, plus inca cativa la randsmug.
Ehh, cine stie. poate suntem noi mai "speciale" si ni se pregateste ceva mai calumealaughing).
Glumesc.Nu cred ca poate raspunde cineva la intrebarea asta cu un raspuns clar.
Deci...norochappy.sa iti gasesti un baiat si sa va iubiti muuuuuult mult multlove struck.

| Dark_8275 a răspuns:

Ai incercat vreodata sa stai cu un baiat de vorba si sa ii explici cat de mult il placi, daca baiatul nu vine la fata asta nu inseamna ca nu trebuie nici fata sa mearga la el, incearca si tu sa itri in povesti cu baieti poate ca vreounu simte ceva pentru tine dar nu stie cum sa iti demonstreze e timid incearca tu sa intri in conversati cu ei Bafta... Funditabatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| alina_1454 a răspuns:

Nu dispera.Eu primul prieten l-am avut la varsta de 14 ani si am stat cu dansul 2 ani si ceva.E adevarat am avut momente frumoase nici Azi nu-l pot uita dar trebuie sa treci peste.vei vedea cand ti se va pune pata pe un baiat te vei ruga sa scapi de el, sa nu-l iubesti asa ca nu dispera sunt baieti cu duiumul:*

| BossMan a răspuns:

Sall uite eu nu-s un adonis,,, dar nici urat urat sh uite am tot 14 ani sh am aceeasi problema, ca tine sh sper sa. da un msj privat

| Filehost a răspuns:

Uite,acum nu-ti trebuie un prieten,doar in cazul in care iti placce vreun baiat poti sa spui ca ai nevoie de el, daca nai pe nmeni la orizont nuiimik. uite eu am 17, n-am cautat si nici nu caut prieten singur ma gasit nu demult,e mai placut cind baiatul are nevoie detine,sincer are nevoie nu asa de dragul faptului ca sa zica doar ca are si el prietena.dr cind ai o relatie totul devine mai complicat:devii dependent de persoana draga,iti faci griji,ti se strika dispozitia daca te-ai certat cu el si stii cum,nimeni nu te poate ajuta doar el, asa ca mai asteapta, baiatul care te va pretui ca pe o regina te va gasi singur.n te grabi

| lorylau a răspuns:

Ai rabdare ca oricum nu ai sa ai.