| Larisa_5606 a întrebat:

Am 15 ani si nimeni nu ma place.Nu ma consider o mare frumusete insa nici o urata nu sunt, insa uneori chiar ma cred oribila cand vad ca nimeni nu ma baga in seama.
Toate prietenele mele au admiratori, primesc zilnic complimente numai eu ca fraiera nimic.
Oare gandesc gresit si ce sfaturi imi dati sa renunt la aceste ganduri?
Multumesc

4 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

A venit primavara, draga mea :* Scoate toate hainele frumoase, imbraca-te la moda, machiaza-te.(rimel, creioon de ochi, ruj/luciu de buze roz, potrivit varstei tale ). Si nu dispera. Fi mereu pregatita smug Nu se stie cine se va indragosti de tine si trebuie sa arati bine oricand. Nu conteaza ca ele primesc si tu nu. Fiecare la timpul lui. Stai linistita. :X fi increzatoare, zambeste mult si nu arata ca esti total demoralizata. Gandeste-te ca esti frumoasa si ce daca ele primesc complimente? ei sunt destul de orbi sa nu te observe. dar pentru tine nu conteaza NU?laughing Hai fi increzatoare :* te pup.

| Raresh23 a răspuns:

Lasa le sa primeasca, toate la randul lor sa nu ti fie ciuda.
Si ce daca au multi admiratori poate vezi gasi baiatul perfect mai repede ca eletongue

| alexandrul_3444 a răspuns:

Gandeste-te,iti spun ca baiat,majoritatea baietilor fac complimente unor fete doar pentru interesul lor personal,cred ca stii la ce ma refer,nu te arunca, stiu ca e usor de zis, dar mai asteapta si ai sa vezi.Incearca sa le arati baietilor ca nu esti de nasul lor, nu le da atentie, pentru ca doar un baiat cu bun simt si respect o sa faca complimente.Si inca o chestie...da, gandesti gresit. Sfatul meu e sa ai rabdare.

| Unleashed00 a răspuns:

Mhmmm nu este vorba numai despre aspectul fizic happy poate ca tu mai timida si retrasa, nu le dai celorlalti sansa de a te cunoaste.