| Alexandrachiriac1999 a întrebat:

Mai are sperma daca se spala pe maini? S-a spalat pe maini, apoi mi-a introdus degetele. e posibil sa fi ramas?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca spalatul corect cu apa si sapun indeparteaza sperma. Nu poti ramane insarcinata astfel.

| corbulalbrosu a răspuns:

Niciodata NU vei ramane insarcinata, chiar si daca TU ti-ai dori sa se intample asa ceva, DACA sperma ajunge in vaginul tau intr-o zi care NU face parte din cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILLE. Ceea ce ar trebui sa te INTERESEZE cu adevarat nu o reprezinta existenta spermei, ci MOMENTUL in care a fost intretinut acea masturbare. Sperma poate sa ajunga in vagin in fiecare zi a ciclului cu exceptia zilelor ''fertile''. Poate ca pana la urma totusi vei reusi sa pricepi un lucru atat de simplu si usor de inteles. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Daca s-a spalat pe maini dupa masturbare si ti-a bagat degetele in vagin, nu sunt sanse sa fii gravida.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă ai rămas, sigur îl vei naște pe Aquaman. laughing
Bineînțeles că n-ai cum să rămâi.

| sofisis a răspuns:

Nu. Si se scrie "sa fii" ramas.