| Flo1122 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu daca este posibil ca prietena mea sa ramana insarcinata. Ne-am masturbat reciproc, iar eu cand mi-am dat drumul mi-am dat drumul in mana mea, apoi am mers la baie si m-am spalat pe maini si m-am sters cu prosopul, apoi la vreo 10minute am introdus iar mana in vaginul ei, este posibil ca sperma sa fi ramas pe mana?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă te-ai spălat pe mâini și te-ai șters, nu sunt șanse de sarcină.
Un sfat: jocul pe care îl faci cu ea este extrem de periculos, să nu te mire când o să aveți probleme!
Mare grijă la igiena intimă și a mâinilor.
Ai introdus mâna în vaginul ei? Era născută de 5 minute să poți face așa ceva?
Pa, pa.

| superdorex a răspuns:

Nu cred sa stii ca nu are cum sa ramana insarcinata asa...doar daca o patrundeai si apoi iti dadeai drumul in ea atunci in anumite circumstante ar putea ramane...deci nu iti fa griji da? Multa bafta!

| harciog a răspuns:

Trebuia sa-ti dai cu acid sulfuric pe mina.O masturbai numai cu falanga.

| kaylla a răspuns:

Stai linistit ca nu este nicio problema! Nu-ti face griji! Probabilitatea ca acest lucru sa se intample este de 0.001. Nu ai motive de ingrijorare!

| later a răspuns:

Stai linistit prietene,total imposibil.
Chiar dasa mai ramanea sperma pe mana,pe toata palma,nu era nimic,deoarece,cand pensiul ejaculeaza sperma,acesta ajunge cu o viteza uimistoare tocmai mai ovare(parca asa se numeau laughing), asa ca sperma aia ramanea cel mai probabil pe peretele vaginului, fara sanse sa se duce spre ovare big grin

| georiana a răspuns:

Sincer nu cred ca este posibil deoarece te-ai spalat pe mana, te-ai sters.dar orice este posibil cel mai bine ar fi sa megeti la farmacie si sa luati un test de sarcina ca nu este foarte scump si macar veti sta linistiti

| Abk a răspuns:

Nu este posibil. spermatozoizii se distrug in contact cu aerul.mai ales in 10 minute.

| Flo1122 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, m-am mai linistit, tiinand cont ca m-am documentat. Am observat ca spermatozoiti au nevoie de umiditate si de caldura pentru a trai, dar eu chiar m-am spalat cu apa rece pe maini+ ceilalti doi factori: stersul pe maini cu prosopul si durata de timp pana am introdus mana in ea. Credeti ca ar fi cazul sa ia o "pastila de a doua zi"? Va multumesc inca o data

| leobr a răspuns:

Sub nici o forma asa am procedat si eu. stai linistit