| meinteil a întrebat:

Mai baietii spuneti sincer cati dintre voi care ati avut experiente urate in trecut ati devenit misogini?
Eu unul recunosc ca nu mai am incredere in femei si nu vad de ce rostul unei relatii in afara de "pentru ca pasare" laughing)).

11 răspunsuri:
| darkhell217 a răspuns:

Daca te-au dezamagit toate fetele nu inseamna ca nu mai sunt si exceptii, desi ma gandesc ca e greu sa gasesti o fata cuminte dar totusi sunt sigur ca exista, vorba aia, nu-i fain nici fara ele dar nici cu ele big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Zedge a răspuns:

Cred ca majoritatea am avut experiente urate cu fete dar asta e viata pana la urma si bineinteles ca nu prea iti mai vine sa ai incredere in femei mai ales cand observi cum societatea decade tot mai mult adica fetele sunt tot mai materialiste, pentru ele baieti perfecti sunt taranii badarani cocalari cu masini de lux, cu cat mai putina scoala, vocabular de maidan si care se poarta cu ele ca, cu un obiect.
Fete adevarate sunt cele care te plac pentru persoana ta si pentru caracterul tau si mai putin pentru banii tai, da sunt rare dar exista.
Iar in legatura cu faptul ca nu prea vezi scopul unei relatii, nu e chiar asa, bine poti sta o perioada singur dar la un moment dat simti pur si simplu nevoia de a fi cu cineva impreuna, e un sentiment greu de explicat dar asa e.

Răspuns utilizator avertizat
| Zedge a răspuns (pentru meinteil):

Din pacate procentele sunt cam asa 90% materialiste si 10% sau poate mai putin celelalte. Asta e, dar nu trebuie sa disperi fata potrivita o vei intalni cand te astepti mai putin.
Sa iti spun o chestie si eu sunt singur de multa vreme iar o experienta urata cu o fata am avut acum 3 ani cand dupa ce am iesit o vreme impreuna mi-a zis ca ea nu prea se vede intr-o relatie asa mai serioasa si bla bla iar dupa 3 luni, poc era impreuna cu altul si da m-a lasat pe mine pentru ala ca avea masina si de eu eram un fraier care circula cu autobuzul, si castiga mai mult ca mine. Asta e, atat am contat eu pentru ea, am facut multe pentru ea si am ajutat-o cu multe chestii dar ea a sters totul rapid.
De fiecare data cand ma duc la un eveniment nunta, botez, petrecere, etc sau in locuri publice, la mare, la munte etc si vad cupluri ma intristez pentru ca eu sunt tot singur si simt si eu nevoia aceea de a fi cu cineva, de a-mi impartasi sentimentele cuiva.
Acum vorbesc cu o fata ies des cu ea in oras, ne intelegem bine si nu e materialista din cate mi-am dat seama, adica arata bine, e frumoasa ar fi putut fi cu multi din astia cu bani, dar ea mi-a spus ca pe ea nu o impresionaza cei cu bani si cadourile scumpe, lucreaza, are salar se intretine singura e independenta. Imi place mult si sper sa fie bine.
Deci fete de genul exista doar ca trebuie avut rabdare si cautate bine.

Răspuns utilizator avertizat