| Văduva neagră a întrebat:

Mai, ce ati face.de exemplu eu am o "prietena" de mult timp nu stiu ce sa fac, sa ii zic "prietena" sau nu. dau un exemplu din multe altele. Ea pe iubitul meu. il " detesta" de fata cu mine il injura il face in toate felurile, ba chiar si fata de ceilalti. ei bine, cand e de fata cu el si se mai uita el la ea. se inroseste imediat. nici nu comenteaza in fata lui! Ba chiar si mai mult la plecare mereu il pupa pe obraz. Voi ce credeti? ea e indragostita de el, sau vrea sa imi arate mie ca el cade usor?!

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, cred ca e indragostita de el, poate ma insel dar nu prea cred.Ca ea vrea sa arate in fata ta si a celorlalti ca il `detesta` dar ce e in sufletul ei numai ea stie... din moment ce se inroseste cand el o priveste atunci e clar ca simte ceva pentru. el.
De obicei cand iti place de cineva faci astfel de gesturi!
Nu stiu ce sa zic, nu ai cum sa stii sigur ce simte decat vorbind cu ea sa vb.cu tine sincer, desi nu prea cred ca ti-ar recunoaste mai ales dupa cate a zis de el. Ea pe la spate vb. urat de el iar cand e cu el se comporta frumos, pai ori e ea perversa si ii place sa aiba 2 fete, ori e indragostita tare de el.
Vb.si cu el despre asta sa vezi parerea lui.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu îţi este prietenă, asta e clar. Scapă de ea. Îndepărteaz-o repede că-ţi va aduce numai necazuri.
Cât despre prietenul tău, e cam pămpălău. Păi ce plantaţie de cucuie ar fi luat de la mine.
Pe de altă parte, dacă ţii la prietenul tău, încearcă să eviţi să se găsească el şi cu această scorpie cu etichetă de prietenă.

Succes.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca o intereseaza pe ea sa iti arate cat de farier e baiatul acela!
Si cred ca e de fapt indragostita de el dar cedeaza greu sentimentului!

Oricum, se comporta deplorabil!

| Malvina24 a răspuns:

Eu nu as spune ca e indragostita de el! pur si simplu e o relatie cam aiurea dar nu cred ca ei ii place! prietenul tau e putin cam ''timid'' in sensul ca nu pune piciorul in prag sa spuna si el ''ma fetito termina cu jignirile'' vb si tu cu el! din faptul ca il pupa pe obraz nu reiese nimic! ce-i cu asta? ai vrea sa-l pupe pe gura sau care-i faza? normal ca il pupa pe obraz ce ai vrea! stai linistita numeste-o prietena si nu te mai supara vaduva neagra!

| Lorelai a răspuns:

Nu stiu daca e indragostita de el, poate doar il place. Eu cred ca se manifesta asa de fata cu tine, il injura etc tocmai pentru ca stie ca el te iubeste pe tine si ca nu ar avea nici o sansa la el!