| MessiTheBest99 a întrebat:

Mai da de ce oamenii fac sex daca nau 18 ani? Cica se simt pregatiti asta cred ei dar nu e adevarat. Daca nu e adevarat de ce sunt atatea cazuti cu boli si copii la varste fragede. Abtinetiva mai daca vreti placere ducetiva se faceti un masaj no? e usor sa te abtii ca ati devenit dependenti van unii fac si la 12 ani ati innebunit? Carei de acord cu mine?

15 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Copiii din zilele de astazi, indiferent de varsta pe care o au se simt foarte maturi si pregatiti pentru orice, aici nu vine problema de imi este frica sa-mi incep viata sexuala, riscuri s.a.m.d din moment ce ei se simt deja experimentati in acest domeniu.
Patetic din punctul nostru de vedere dar aici mai intervine si internetul, in loc sa invete, sa se pregateasca pentru examene studiaza pe net tot felul de tampenii unde parintii sunt de vina care nu le dau un program in care au acces la pc.
Stiu foarte multi copii care nu fac decat sa-si petreaca timpul in fata calculatorului indiferent ca-i vara sau ca-i iarna dar parintii le neglijeaza, comunicarea cu un parinte ar trebui sa fie esentialul pentru a primi informatiile de care au nevoie in loc sa le caute singuri pe internet, netul pentru ei este ca si un fel de parinte de aceea parintii ar trebui sa le acopere mai putin si sa le pregateasca pentru viata., sunt sigura ca nu se vor casatori virtual fiecare trebuie sa fie educat.
Numai bine!
pa, pa

| Wehrmacht a răspuns:

Bai deci un om este major la 18 ani si voi acum sunteti obsedati de varsta asta. Daca era majoratul la 40 de ani ar fi fost nepregatiti pana la 40 de ani?
Mai lasati dracu' varsta aia.Parca toti oamenii sunt identici. Vorbiti de parca toti se dezvolta la fel(nu zic doar de sex aici).
M-am saturat sa vad oameni care pur si simplu nu gandesc.Care cred ca totul este bine de la 18 ani.

| Xtadelo a răspuns:

Parerea mea este ca cei care isi incep viata sexuala intre varstele 11-16 ani... au probleme cu capu' laughing Tine mult de educatie... daca parintii lor nu vorbesc cu ei, ii lasa sa faca ce le taie capu si mai sunt familii destramate. oricum sunt multe de spus oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul la varste fragede nu are nici o treaba cu bolile ..se pot intampla si la adulti. sub 18 ani pot face sex de placere nu e nici o problema insa nu prea sunt pregatiti fizic daca vor sa dea nastere unui copil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care-i faza? Daca fac dupa 18 ani nu mai pot lua sida? Documenteaza-te putin inainte sa zici ceva.
E viata lor si nu e treaba noastra.Fiecare face cand vrea, cand se simte pregatit si cand considera ca e momentul potrivit.Nici macar nu stii sa scrii corect si ai asteptari ca toti sa-ti cante-n struna?
Jalnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Get a life!
De ce te intereseaza pe tine vietile altora?
Si oricum.tu dai sfaturi, cand din 3 cuvinte 2 sunt gresite?
In fine...sa stii ca poti lua boli oricand, nu numai cand esti minor.Mai documenteaza-te.

| Ekcstsy a răspuns:

Din punctul meu de vedere de vina sunt parintii si educatia proasta care le-au dat-o copiilor. Pe locul 2 ar fi internetul. Stiu ca suna cam comunist ceea ce am spus dar cam asa sta situatia sincer... A. si mai e si anturajul. Intr-o clasa de copii daca toti au facut-o trebuie sa o faci si tu ca sa nu ramai in urma cu "ultimele tendinte"

| Soowhaat01 a răspuns:

Eu.

Adica...unii nici nu au minte.

Ma intreb si eu :"Oare mai suntem cum eram o data? "

Pe vremea parintilor nu era asa fratestraight face S-au stricat multi.

Pe vremea aia...se strangeau frumos multi in fata blocului si se jucau. Nu injurau, etc.etc.

Acuma! Te sperii ce auzi pe strada de la copii si de 10 ani!

| ღNuTzAღ a răspuns:

Da voua nu vii pohui cind isi pierd fetele virginitatea? E viata lor, cind vor, atunci...asa ca nu le judecati voi. Aveti grija de viata voastra, ca nu stiti ce se poate intimpla miine...

| FaraNume1249 a răspuns:

Sincer,e viata lor.Macar sunt printre ei oameni care scriu corect (!).
*"dar" nu "da"
*"n-au" nu "nau"
*"cazuri" nu "cazuti"
*"abtineti-va" nu "abtinetiva"
*"duceti-va" nu "ducetiva"
*"vad" nu "van"
*"care-i" nu "carei"
Have a nice day.happy

| dany2696 a răspuns:

Sex la 17 ani:X

| hellaw a răspuns:

Mie mise pare ok daca ai peste 15 ani...acuma e treaba fiecaruia. ce sa le faci daca ei fac sex la 11 si 12 ani?:Ostraight face

| MessiTheBest99 explică:

Scz scrisu am scris rapid

| MessiTheBest99 explică:

Ma bucur ca sunteti de acord cu mine si nu ma injurati.Ma asteptam sa fiu injurat

| Xtadelo a răspuns (pentru MessiTheBest99):

Sa te injuram? De ce, ca spui crudul adevar?