| anonim_4396 a întrebat:

Mai demult un baiat ma placea si eu nu, tineam la el decat ca prieten. De vreo 6 luni vorbim continuu, si chiar am inceput sa tin la el. El mereu imi zicea ca ma iubeste chiar daca stia ca eu plac pe altcineva, dar s-au complicat lucrurile.
Prietena mea cea mai buna acum e cu el, si eu cu baiatul pe care il placeam inainte. De cand s-a intamplat asta el parca e alta persoana, vorbeste urat se poarta la fel de urat. I-am zis sa ma anunte cand redevine cine era... ce as putea sa ii mai spun? Vreau doar sa ii explic cum ma simt, acum ca nu ii mai pasa de mine ci de ea.

19 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Poti face asta printr-un mesaj,dar asa te vei juca cu prietenia ta! risti sa afle prietena ta si sa rupa orice legatura cu tine!
Cat despre prietenul tau,nu crezi ca esti cam rea? ii faci iluzii, te intalnesti cu el iar tie iti place de altcineva! da-i pace sa-si continue viata departe de a ta, nu-l mai incurca! pentru inceput despartete de el! dupa eu cred ca nu ar trebui sa te bagi in relatia prietenei tale, ai avut ocazia si ai dat cu piciorul! acum platesti si ca invatatura de minte, data viitoare invata sa pretuiesti pasarea de langa tine nu cea de pe gard!
Continua-ti viata!

| anonim_4396 explică (pentru IloveME):

Dar tu nu ai inteles ceva, probabil m-am exprimat eu gresit si nu mi-am dat seama. Mie nu imi place de cel cu care e prietena mea, doar ca tin la el si ma deranjeaza comportamentul lui. Eu il iubesc pe cel cu care sunt.

| 456deea a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna! pai daca tu i-ai zis ca tii la el doar ca la un prieten atunci el cum a inceput sa iasa cu cineva nu te mai baga in seama fiindca l-ai refuzat si nu ia convenit daca a vazut ca nu-l placi a incercat sa se inchida in el sa se schimbe

| IloveME a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai poate fi cum era inainte, acum are o relatie! da-i pace incearca sa te uite!
Normal asta nu e motiv sa vorbeasca urat cu tine.nu il mai cauta, nu mai vorbi cu el cel mai bine, cand ii va trece cu siguranta va veni si iti va cere scuze!

| mona a răspuns:

Nu-i mai zice nimic, isi va da seama pe parcurs ca a gresit vorbindu-ti urat

| AndreiBox a răspuns:

Buna, e simplu. El s a simtit jignit cand tu l ai refuzat. Singurul lucru care il poti face e sa astepti. Cuvintele nu conteaza asa mult, timpul rezolva totul. Pentru ca el se va mai maturiza si va intelege intr-un final ca poti avea amice fete fara sa existe atractie.

| zurick a răspuns:

Sigur il placi doar ca prieten si nu esti geloasa? Si incerci sa ascunzi asta. Poate asta a si vrut sa te faca geloasa, atunci de ce pari disperata.

| anonim_4396 explică (pentru zurick):

Nu prea stiu... dar cred ca da, doar ca prieten

| zurick a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu incerca sa pari disperata. Poate te ajuta daca vorbesti cu el intre patru ochi, ca prietena daca a sa vrei tu. Poate rezolvi ceva.Dar eu tot cred ca a incercat sa te faca geloasa cu cea mai buna prietena a ta si cred ca a reusit.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Si cum te simti acum ca nu-i mai pasa de tine ci doar de prietena ta?
Asta nu ne-ai spus.

Uite ce cred eu :
1. Tu, ai fost obisnuita sa -l stii admiratorul tau. L-ai pierdut si esti ranita in orgoliu.
2. El a fost refuzat de tine. Tu ai ales pe altul si el este ranit.
Nici prietena ta, nici actualul tau nu vor intelege ciocnirile dintre voi.
Si nu este problema lor!

Stati deoparte unul de altul, pana va clarificati fiecare sentimentele fata de actualii parteneri, pentru ca altfel, va iesi ghiveci, si puteti pierde tot.

Te-am tzucat si ai grija sa nu te complici prea tare.

| roxkiss a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, spune ca ai nevoie de el, sa vorbesti, sa te explimi, si nici nu stiu, poate incearca sa vorbesti cu el fara de al reprosa, si a te supara pe el, poate s-a saturat de ceea ca mereu ii spui ca s-a schimbat )), daca e simpatic, si chiar tine la tine incearca sa fii cu el ( eu asa as face ), intreaba-te cit de tare il iubesti pe baiatul cu care esti si cite face asceasta care te vrea ca sa fie cu tine. succes!

| anonim_4396 explică (pentru roxkiss):

Nu mai simt nimic pentru cel cu care sunt acum. dar nu vreau sa-l ranesc. Brusc, nu mai simt nimic.

| Geniuss a răspuns:

Ooopss ai piedut pe cineva drag..naspa greu tare pai indicat ar fi sa vrb cu el daca tu zici ca il placi asa mult de ce nu ii zici sa o luati de la capat si sa ii ceri prietenia(adica sa fiti iubiti) incearca si tu

| anonim_4396 explică (pentru Geniuss):

Nu il plac decat ca pe un prieten, adica il iubesc ca pe un prieten dar atat

| Geniuss a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa pai si mai naspa ca incredere se castiga in anii si tu iai distruso dar..de obicei ea la facut sa fie asa nu esti tu de vina crede-ma mai stii cazuri de astea mai greu dar stiu cand va vorbi din nou cu tine cand va da de greu adica cand ea il va lasa sau se vor certa sad

| anonim_4396 explică (pentru Geniuss):

Dar nu i-am distrus-o, i-am zis de la inceput ca imi place de acel baiat cu care sunt acum si ca pentru el nu simt nimic, decat o iubire prieteneasca, ca sa zic asa

| Geniuss a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu te inteleg cum tiam mai zis nu e vina tha...acum trebuie sa infrunti realitatea ca la i pierdut

| mariumarius a răspuns:

Vb cu el. poate de asta are nevoie

| anonim_4396 explică (pentru mariumarius):

Dar nu am cum, ce as putea sa ii zic? I-am zis de o mie de ori ca s-a schimbat ca as vrea sa fie cum era inainte si el tot zice de mine si baiatul cu care sunt acum. Si da, stiu ca e gelos, mi-a si zis.