| sarbucristina a întrebat:

Mai devreme a venit pe la mine o prietena de-a mea sa mai vorbim.Mi-a spus ca fostul meu prieten i-a spus ca a fost o greseala relatia noastra si ca regreta ca a stat cu mine si ca i-ar fi placut mai bine sa fi stat cu altcinevasad.
Nu inteleg cum a putut sa spuna astasad. Dupa un an de relatie in care imi spunea ca ma iubeste si ca tine la mine si mai ales ca nu vrea sa ma faca sa sufar niciodata sa nu spuna astasad.
Cum a putut sa stea cu mine un an daca nu a simtit nimic pentru mine?oh go onsadsincer chiar nu inteleg.
De ce credeti ca a spus toate aceste lucruri?
Eu tin la el enorm de multsad

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cred ca mai degraba prietena ta a inventat asta, dintr-un motiv serios. Adica te vede ca suferi si crede ca prin asta te va face sa te "inaspresti" si sa treci mai repede peste despartire.
Poate ar trebui sa te gandesti si tu serios la asta. Nu ai tinut destul doliu dupa relatia asta? Nu este timpul sa mergi mai departe?

| mona a răspuns:

Eu zic sa nu tragi concluzii numai dupa spusele prietenei tale, sa-iti zica el in fata asta daca e barbat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga domnisoara Sarbu, bag de seama ca acest baiat a devenit o obsesie pentru tine,ne-ai relatat in raspunsurile tale ca ai mai fost despartita de el dar, el, s-a intors la tine, da? Pai bine mai Cristiana tu nu te-ai prins care e faza? omul a vazut ca "mergi si'n limba dupa el " poate sa faca din tine ce doreste, te tine ca pe roata lui de rezerva iar ceea ce a vorbit cu prietena ta este pentru ai intinde si acesteia o plasa exact cum ti-a intins si tie, nu stiu ce varsta ai dar cred ace timpul sa realizezi ca acest baiat nu ti-a descoperit adevarata ta valoare si nu te merita. Mai ai curajul sa scrii ca il iubesti? te rog sa ma scuzi dar daca eram fratele tau nu stiu ce nu-ti faceam, poate si lipsa de comunicare cu sora/frate (daca ai ) sau cel putin cu mama ta te-a impins in aceasta cruda si amarnica suferinta, mama ta trebuie sa-ti fie cea mai buna prietena si confidenta, crede-ma.

| waterloo a răspuns:

Probabil timpul petrecut alaturi de tine a insemnat ceva si pentru el. Sincer cred ca te-a iubit si el, din moment ce a stat un an cu tine... (Bine, chestia asta mai depinde si de natura relatiei voastre? )

Eu pot doar sa presupun ca atunci cand ati incheiat legatura romantica, cele mai multe sentimente s-au stins pentru amandoi. Evident mai tineti unul la celalalt, dar motivul pentru care s-a incheiat relatia inca este real si ar pute reprezemta si motivul pentru care el si-a schimbat atat de radical punctul de vedere.

Ai putea sa afli mai multe detalii despre ce gandeste, discutand cu prietena ta contextul in care el a facut marturisirile astea. big hug take care!

| queinofpain a răspuns:

Posibil sa o vrea pe prietena ta si ca sa nu dea explicatii prea multe, a preferat sa minta.nu poti trai intr-o relatie timp de 1 an fara un sentiment de apropiere, clar ca a tinut la tine, e posibil inca sa mai tina.