| bia0000 a întrebat:

Mai devreme am pus intrebarea daca ati ierta infidelitatea.
Acum mai revin cu ceva:de ce femeile trebuie sa ierte si barbatii nu? Ei devin agresivi, jignesc dar fetele sunt mereu dispuse sa ierte, ba mai mult trebuie sa ierte...Nu se presupune ca Barbatii si femeile trebuie sa aibă aceleasi drepturi?

Răspuns Câştigător
| ɹǝʞoſ a răspuns:

O rasa ciudata numita baarbat thinking Toti aproape vor acelasi lucru si nu le pasa decat de sex ar da totul pentru o partida si dupa nu le pasa ce se intampla cu noi. Dar repet! Nu toti. Un 10% dintre barbati sunt cu bun simt. Asta e suntem mereu discriminate dar ce sa facem.

12 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Femeia gandesti si simte dragostea cu totul diferint in comparatie cu barbatul. happy

| bia0000 explică:

@anonymus:respect!

| Leon a răspuns:

Este vorba de principiu. Barbatii inteleg gresit calitatea unei femei de a fi mai sensibila si mai 'flexibila'. Fiind mai superficiali in relatie, din orgoliu sau egoism barbatii nu reusesc sa accepte ca femeile sa isi impuna pentru de vedere, ba mai mult sa refuze si sa aiba curajul de a decide ceva cu care ei nu sunt de acord.

| Leon a răspuns:

* pentru= punctul ...scz laughing)

| Tiberius a răspuns:

Nu e chiar asa mereu. Si femeile pot fi foarte aiurea uneori. Barbatii sunt mai dintr-o bucata.

| nimiiiiiic a răspuns:

Da dar unii barbati ...mai toti.sunt misogini! Parerea mea e ca sunt si niste magari. Cand vine vorba de iertat uita de tot binele facut de noi, fetele, in trecut. Asta e, trebuie sa ne obisnuim cu ei! peace :*

| babyliciousalexaa a răspuns:

In legea fundamentala a tari adica Constitutia Romaniei noi toti suntem egali indiferent de rasa sex origine etnica religie statut social dar in realitate adevarul este ca femeia in general este discriminata de cele mai multe ori.Te-ai intrebat vreodata de ce nu conduce tara o presedinta? uite de asta ...in fine.totul tine si de educatie ar trebui sa nu dai atentie celor care nu stiu sa respecte o femeie probabil asa se poarta si cu mamele lor.Foarte urat. Tine capul sus si fa-ne si pe noi mandre ca ne-am nascut femeiwinking

| Emiily a răspuns:

Unor femei le e frica sa nu pateasca ceva daca nu il iarta sa nu fie batuta sau chesti de astea dar ar trebui sa il lase in pake nu sa ierte

| EncoreAbcd a răspuns:

Femeile iarta pentru ca pun mult suflet si gandesc mai mult decat barbati, iarta pentru ca iubesc cu toata fiinta lor, iarta pentru ca barbatul de langa ea cu toate ca o face sa sufere dar este in acelasi timp singurul care o poate face sa zambeasca, iarta pentru ca vrea ceva serios si crede ca nu se va mai intampla... pentru ca pur si simplu noi iertam este o gena a noastra. poate o slabiciune de care multi profita straight face

| anonymus_6719 a răspuns:

Nu scrie nicaieri ca trebuie sa ierte! Si exista excepti si femei si barbati! Sunt baiat si nu mi se pare normal sa ierti infidelitatea ca esti baiat ca esti femeie in primul rand, si daca chiar iubesti pe cineva sa faci compromisul asta sa ierti daca te-a inselat eu zic ca nu ai pic de respect fata de tine daca s-a intamplat 1 se va intampla si a 2, 3-ori! Asta e parerea mea si nimic mai mult!

| KentuckyF a răspuns:

Ai grija Mlnniutzza...nu toti suntem asa, la fel si bia0000, eu nu ma dau in vant dupa chestia asta cea mai cautata pe net numita "sex", mie si scarba sa-l scriu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai generaliza, depinde de la persoana la persoana.