| sorina18 a întrebat:

Mai devreme m-a chemat pe afara un amic de al meu pentru ca vroia sa imi spuna ceva.Cand am iesit mi-a spus ca vrea sa imi spuna ceva legat de fostul meu prieten.Amicul meu mi-a spus ca l-a intrebat azi pe fostul meu prieten daca mai simte ceva pentru mine si el a spus"numai ma intereseaza de ea, oricum relatia a fost o tampenie":.sad

Deci nu mi-a venit sa cred... dupa un an sa spuna ca totul a fost o simpla tampenie.Cand ma gandesc ca orice sarut, orice te iubesc era fals ma doaresad

Cum poti sta cu cineva un an doar asa la plictiseala? ce suflet sa ai in tineoh go on

Ar mai merita sa mai fim amici in continuare, sau ar fi mai bine sa imi vad de drumul meu?

Răspuns Câştigător
| AleCsuţaa a răspuns:

De ce vrei să mai fii amică cu cineva care şi-a bătut joc de sentimentele tale? Tu încă îl iubeşti? De aia eşti nesigură? Cel mai bine ar fi să devii indiferentă cu el. Îşi va da seama că ceea ce a zis/făcut este o greşeală pe care o va regreta, deci răspunsul meu e ..clar NU!

Pupici :*

7 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu da atentie si sti de ce? baietii intre ei nu prea isi recunosc sentimentele. e o chestie de orgoliu de aceea ma cam indoiesc ca fostul tau ar spune unui baiat ca te-a iubit sau ca a simtit ceva. saluta-l daca el intra in vorba cu tine ok daca nu sa fie sanatos. tu fata cu bun simti saluta-l.

| τττ a răspuns:

Buna.Nu,nu ar mai trebui sa fi amica cu fostul tau prieten. Daca a spus ca "nu ma mai intereseaza de ea", atunci lasa-l in pace.
Funda?

| oOoBrBoOo a răspuns:

Uite nu stiu ce sa zic sa mai fi amica cu el dar ori ce relatie dupa ce se sfarseste de obicei baiatul (mai des) zice catre alti ca relatia a fost o tampenie sau o prostie sau ca a fost numa de plictiseala pentru ca e normal daca te desparti de cineva asa dar nu il lua in seama ca o zice numai la suparare si nu are rost sa iti toci nervi sau sa suferi din cauza unor cuvinte spuse la suparare deci eu zic sa ramaneti amici si intreaba-l daca e adevarat ceea ce a spus dupa aceea u o sa hotarasti ce se va intampla in continuare.Multa bafta. Funda?

| SweetyღGirl a răspuns:

Daca as fi in locul tau i-as arunca o caramida in cap.pe cuvant! inseamna ca ala este un dobitoc.nici sa nu te mai gandesti la el.iti iroseti viata fata.ma asculti? NU iti mai pasa de ala.

| Alessia_Alexandra_1992 a răspuns:

Buna Sorina, dupa parerea mea si la ceea ce am citit, nu ar mai avea nici un rost sa mai ramaneti amici, oricum pe el nu-l intereseaza, cel putin asa zice. Oferai indiferenta, asta va durea cel mai tare, mai mult decat niste vorbe aruncate fara rost. Bafta si sper sa-ti fie de folos sfatul meu.

| Melii94 a răspuns:

Unele lucruri sunt spuse si din orgoliu.

| RasberryB a răspuns:

Buna! Cum a spus si SweetyGirl, iti irosesti viata.nu il mai baga in seama, indiferenta e cel mai dureros lucru. Efectiv raspunde i sec daca te intreaba ceva exact cum ai spus, doar asa la plictiseala. Nu te mai interesa de el. Si daca nu a fost atat de sincer cu amicul tau vei vedea in timp, pentru ca se va interesa de tine.dar, pe bune orice s ar intampla sa nu ii mai dai nici o sansa! Priveste l cu indiferenta, va fi mai bine. Mult succes!