| cosmin986522 a întrebat:

Mai e putin si vine vacanta de vara si sunt complexat ca nu am prietena sad. Cum as putea sa-mi fac si eu prietena... mereu am avut ghinion si n-as mai vrea sa fiu singur sad sunt in clasa 10 si nu prea am fete in clasa

Răspuns Câştigător
| anamaria_6094 a răspuns:

Nu ai de ce sa fii suparat.Atata timp cat ai incredere in tine poti obtine tot ceea ce iti doresti.Nu lasa acest mic amanunt sa iti strice buna dispozitie, probabil ca acest sfat nu prea te-a ajutat pentru ca vad ca tu vrei sa ai prietena, in acest caz iti propun sa fii cat mai misterios si sa lasi impresie buna oricarei fete.pentru ca dupa cate stii ce vede o fata,peste cateva minute sunt instiintate toate prietenele ei,asa sunt fetele,dar dupa cum am spus fi increzator in propriile forte,nu se poate ca nici una din fetele pe care le cunosti sa nu te placa, sunt sigura ca esti un baiat dragut.Nu cred ca ar fi bine sa te uiti dupa fetele din clasa ta,pentru ca in fiecare minut o vei vedea si la un moment dat te vei plictisi de ea, iti spun pentru ca e din proprie experienta. Sper ca te-a ajutat ce sfaturi ti-am dat si daca ti s-au parut folositoare te rog, daca vrei sa imi dai funditza.Mult noroc!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa stii ca inca mai ai de trecut prin multe ca sa ajungi sa ai o prietena nu mai cauta si fii fericit asa cum esti acum important e sa inveti bine momentan si in vacanta du-te pe la tara stai si ajuta rudele la treaba asa mai prinzi experienta de munca si nu ai sa te plangi cand vei fi cu nevasta.

| BomBonika_9617 a răspuns:

Deci... hhmmmlaughing incearca sa fi cat mai sociabil si sa te comporti frumos cu fetele nu doar cu cele din cls de la tine tongue pe mess incearca sa mai si dia sfaturi la fete dk vezi ca sunt triste stiu eu li sa int cevatongue bafta multa:* dk vr mai multe sfaturi add: piticaforyou :*

| Iulianpatrascuiulimihai a răspuns:

Aha si eu sunt in situatia dar eu nu mi-am dat interesu, pana acum cu doar o fata am conversat si am incercat sa fiu cu ea dar m-a refuzat a zis ca nu-i place de mine poti so patesti si tu dar nu renunta. incearca sa umbli mai bine imbracat sa fii mai comunicativ incearca sa iesi in evidenta cand mergi pe strada sau daca vezi o fata mai frumoasa pe drum strigo bagate in vorba cu ea invit-o la un suc sau la o plimbare sa va cunoasteti.

| Sabryna2997 a răspuns:

Ai incredere in tine si iesi mai mult fetelor le plac baieti siguri pe ei si politicosi dar asta nu inseamna sa fi foarte serios distreazate ca sa poti impresiona dar nu peste masura arata-i ca nu esti plictisitor

| Karina_9366 a răspuns:

Fii tu insuti, nu fi complexat.INVATA te distreaza si nu pune suflet intr-o relatie pe de-acum, fii mai istet mai curajos si daca vezi o tipa care-ti place fa-o sa te placa ea dar nu umbla tu dupa fusta ei...SUCCES