| Laurosa a întrebat:

Mai ești virgina daca NU ai avut contact sexual dar din greșeală ți-ai fracturat himenul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

V I R G I N I T A T E A fetelor este perceputa foarte diferit, astfel ca in anumite culturi/comunitati aceasta notiune reprezinta o stare care trebuie sa existe obligatoriu pana in momentul in care fata se marita, pe cand in alte culturi cu idei mai libertine, virginitatea si-a pierdut practice orice valoare spiritual-moral-etica. Insa foarte multa lume chiar si in prezent face o confuzie regretabila fiindca considera procesul DEFLORARII ''pasaricii'' ca fiind un proces identic/similar cu DEZVIRGINAREA femeii. Multi NU reusesc sa inteleaga/sa conceapa faptul ca VIRGINITATEA femeii reprezinta un concept psihico-mental, adica reprezinta o notiune care este IMATERIALA, INTANGIBILA si INVIZIBILA si in fapt este localizata in MINTEA fetei/femeii deci in niciun caz, nu este situata la nivelul VAGINULUI ''pasaricii''. Din acest motiv existenta sau lipsa starii de VIRGINITATE nu poate fi determinata de o alta persoana, fiindca un CONCEPT oricare ar fi acesta, NU poate fi vazut cu ochii si NU poate fi nici atins/pipait in mod real, fizic sau material si ca atare rezulta ca nici nu poate fi ''pierduta'' : nici intentionat ori accidental. Rezulta ca niciodata absolut NIMENI in afara fetei in cauza, nu poate sa se pronunte in privinta faptului daca fata mai este sau nu VIRGINA. Aceasta starea/notiunea de virginitate dispare/''se pierde'' NUMAI in momentul in care himenul si/sau vaginul fetei/femeii intra in contact direct cu un penis real/adevarat al unui baiat/barbat si intretine primul act sexual dar acest lucru este stiut/cunoscut de cea in cauza si nimeni altcineva. Lezarea sau ruperea himenului din greseala, sau in mod accidental prin masturbare sau orice alt mod se numeste DEFLORARE si nu DEZVIRGINARE asa cum este din nefericire considerata de multa lume in mod cu totul eronat. Este unanim acceptata opinia portivit caruia este IMPOSIBIL sa se produca procesul de AUTO dezvirginarea.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virginitatea nu are legătură cu ruperea himenului, era una de pe aici ce făcea anale și orale și se declara, virgina.
După mine nu mai ești virgina atunci când ai experiență în niste acte sexuale, iei loc la ele, nu mă interesează pe mine de părerea specialiștilor, medicilor, psihogilor, câtă vreme ți-ai băgat limba-n gura și te freci de cineva. De bună voie, petting, sau alte rahaturi, ești dezvirginata psihic, tu probabil ești virgina psihic, fizic nu din păcate.

| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Cum ti-ai fracturat himenul?

| Laurosa explică (pentru YoULoVeAnGeL):

Am picat din greșeală cu bicicleta că eu am curte și mă dau deoarece nu putem ieșii afară și când am mers la baie am văzut sange

| YoULoVeAnGeL a răspuns (pentru Laurosa):

Atunci nu cred ca ti-ai fracturat nici un himen. Probabil s-a intamplat altceva.

| Frank51 a răspuns:

Daca ai cazut intr-o... atunci da.

| Eugen80 a răspuns:

Din greseala... da. Aluneci pe o banana si deodata, ce sa vezi, s-a fracturat himenul si ai avut si un mare orgasm.
Cateodata conteaza mai mult mintea decat existenta himenului. Alta data conteaza mai mult himenul decat mintea. Sunt pustoaice care vorbesc de parca sunt la produs de la 12 ani, dar in realitate habar nu au ce sa faca in pat cu un barbat. Si sunt si femei de 30 de ani care au avut o gramada de parteneri, dar sunt scanduri si numai barbatul munceste.
Eu stiu ca himenul nu se "rupe" complet din greseala. Deci ori ai bagat ceva acolo, ori nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Himenul NU se poate fractura, ca nu-i os, ci o membrana (pielita) foarte subtire, care acopear intrarea in vagin.
Da, himenul se poate rupe la anumite accidente.

| cristimihailov a răspuns:

E ca atunci cand cumperi paine de la magazin si ajungi acasa si vezi ca e rupta punga.

Arunci painea?

| Adry05 a răspuns:

Eu zic că da, consider că virgină nu mai ești când începi să ai activitate sexuală cu altcineva.