| oAnonim a întrebat:

Mai exista cale de impacare dupa o despartire? (Innainte ne-am mai despartit odata dar ne-am dat amandoi o sansa, si am spus ca va fi bine, iar acum ne-am despartit iar, spune la fel ca inainte, ca ii este mai bine fara mine, data trecuta dupa 10 zile ne-am impacat, acum au trecut 5 zile de cand suntem despartiti..am vorbit aseara 1 ora la telefon, sustine ca ma iubeste dar ca nu vom mai putea fii impreuna, decat prieteni..asta doare rau.)
Cum ar trebui sa ma comport sa o aduc la mine? Sa fiu indiferent si rece? (Ma gandesc ca daca tot insist pe impacare mai mult o indepartez de mine si o "stresez"), ce sfaturi imi dati?
Mentionez ca este prima relatie pentru ea

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca e prima relatie pentru ea atunci sigur o sa va impacati, asta daca nu i a sucit altu mintile

| Spider2Wolf a răspuns:

Eu as zice sa fii mai indiferent fata de ea si apoi ai sa vezi ca singure o sa te caute, doar daca mentionez nu mai are pe cineva, dar daca are pe cineva, incearca si tu sa treci peste situatie si sa-ti cauti pe altcineva, dar daca esti tare lupta dragostea tawinking
Bafta!

| oAnonim explică (pentru Spider2Wolf):

Nu are pe altcineva si cum adica sa fiu indiferent fata de ea dar daca sunt tare sa lupt pentru ea? Nu inteleg asta

| Spider2Wolf a răspuns:

Pai daca esti tare, lupta pentru ea pana in panzele albe!winking

| oAnonim explică (pentru Spider2Wolf):

Dar daca tot insist mi-e ca mai mult o indepartez.

| Ovidium25 a răspuns:

Depinde de motivul pentru care te-a parasit... eu zic sa o lasi cateva zile in pace, sa nu o mai suni si poate asa isi va da seama daca ii e mai bine fara tine sau cu tine. nu cred ca daca cersesti impacare va fi mai bine in relatia voastra!