| Rawrrr a întrebat:

Mai exista dragoste? Eu si prietenul meu suntem impreuna de jumatate de an, cand suntem impreuna ne simtim extraordinar, ne iubim, radem, glumim suntem mereu unul langa celalalt dar cand ne certam el se supara din orice, ma ignora, este indiferent si cateodata imi vorbeste urat. Oare mai simte ceva pentru mine?

Răspuns Câştigător
| Sigmund a răspuns:

Dupa cum imi spui despre acele clipe fabuloase dintre voi, consider ca mai este.La urma urmei intr-o relatie mai exista si certuri, cearta este sarea si piperul relatiei. Dar poate ar trebui sa purtati o discutie in doi si sa va impuneti anumite limite de limbaj si alte chestii care va supara spre binele relatiei voastre.

4 răspunsuri:
| mystik a răspuns:

Rawrrr, poate el joaca pe doua fronturi, daca asa din senin pune mutra si dupa un timp isi aduce aminte de tine? sa presupunem ca si cu cealalta face asa...nu vreau sa te sperii dar ceva la sigur nu e curat, cum dragoste se poate transforma in indiferenta, ignor, cuvinte urite.bla bla bla. vb cu el si fa-te respectat, nu meriti tu ca cineva sa-si bata joc de tine, nu sunt sigura ca poate fi real ceea ce spun eu, intreaba-l pe el poate are vreo scuza,,, scuze daca am spus ceva ce nu tb, dar asta e parerea mea.mult succes

| itarkan a răspuns:

Am citit si cealalta intrebare a ta, care suna cam asa:
"Cum as putea sa imi ocup timpul liber? Cum pot fugii de amintiri si probleme, sa nu-mi mai stea gandul la asa ceva. M'am despartit recent de prietenul meu, am avut o relatie serioasa faceam totul impreuna era totul perfect pana cand a inceput sa ma jigneasca iar acum imi vin in cap numai amintirile placute si de fiecare data ma doare din ce in ce mai tare sufletul. De intors nu vreau sa ma intorc la el vreau doar sa scap de amintiri. Cum as putea?"
Sincer, cred ca nici tu nu esti hotarata. Intrebarea pe care trebuie sa ti-o pui tie in primul rand, este daca tu il mai iubesti. Deja cred ca tu te indoiesti de acea iubire daca ai inceput sa iti pui asemenea intrebari, si deja te astepti la un final dramatic. Incearca sa gandesti pozitiv, sa treci peste micile lui defecte, si atunci iti ve da seama cata iubire exista si din partea lui.

| simf a răspuns:

Dragoste exista si va exista mereu. Insa cred ca-n relatia voastra trebuie sa invatati amandoi ce inseamna respectul reciproc. Sunt sigura ca simte ceva pentru tine, dar si ca, imatur emotiaonla fiind, cand nu poate avea lucrurile sub control trece in furie, agresiuni verbale...

| galcionak a răspuns:

Voi trebuie sa gasiti o limba comuna si sa vb ca sa incercati sa nu va mai certati