| BornThisWay_9761 a întrebat:

Am o relatie de o luna. Sunt foarte indragostita si simt ca si el de mine. Am vrea sa stam tot timpul impreuna, ne intelegem perfect, ne iubim, daca suntem tristi e de ajuns sa ne privim in ochi ca sa ne treaca. E extraordinar, simtim ca nu putem sa ne certam din nimic. Au existat pana acum cateva motive dar am ajuns sa nu mai stim care sa ne scuzam mai tare ca sa nu ne certam. Simt ca daca e el langa mine nu mai am nevoie de nimic, e exact cum mi am dorit si mi am imaginat mereu...si el imi spune intr-una acelasi lucru. Ma intreb: e posibil sa tina? Eu am mai avut relatii dar niciuna nu a fost la fel de frumoasa nici macar la inceput. Am o permanenta frica ca nu va tine...Asa ca va intreb: aveti si voi o relatie care e sau cel putin pare perfecta?

21 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Buna.
Dca vrei ceva concret la raspuns trebuie sa punctezi si mici amanunte precum:varsta ta si a lui,stadiul actual al fiecaruia,tu eleva el? etc.
In general este bine sa traiesti momentula adica luna asta deoarece este o vorba mai veche de "luna de miere",adica relatia se erodeza si incet incep a aparea 'frecusuri" mici, scuze cu vagonul ", greseli mici si scoase nesfarsit la iveala desi ieri erau iertate, motive ce vor fi folosite apoi ca scuza si raceala incearca a se impune in relatie, depinde de caz si mai ales de sinceritatea partenerilor intre ei..si de interesul de a merge si mentine "relatia".
Iti doresc din tot sufletul sa va iubiti si sa "mearga"relatia voastra insa nu uita este buna si abandonarea in voia sortii insa sa fii si precauta ca deseori baietii "lucreaza" in paralel si cum are balta peste, deziluzia suferita ar fi dureroasa.Bafta!

| BornThisWay_9761 explică (pentru traveler):

Avem 19 ani si suntem amandoi studenti la aceeasi facultate happy

| traveler a răspuns (pentru BornThisWay_9761):

Da esteo varsta in care poti atinge luna si urni munti in cuplu.Fiti deschisi intre voi si la orizont poate fi un viitor cuplu determinat si de succes, depinde de voi si atat.Succes.

| doc69 a răspuns:

Lasa frica deoparte si traisete-ti emotiile.Stim ca ne nastem si ca murim toti odata si odata asta e un motiv sa nu mai traim?:?

| CityOfSatan a răspuns:

E bine ca va sacrificati unul pentru celalalt pentru a nu va certa! E un prim pas, dar nu iti faci iluzii! Sunt relatii copilaresti! Nu pune prea mult suflet, va trece de la sine! Fi realista! Traieste in prezent, nu te gandi la viitor!

| Kyrie a răspuns:

Imaginara da laughing

| BornThisWay_9761 explică (pentru Kyrie):

Esti foarte amuzant/a.

| Kyrie a răspuns (pentru BornThisWay_9761):

O sa te lase, crezi ca sta dupa tine toata viata? laughing

Trebuie sa recunoastem, nu exista iubire vesnica, iar sentimentele de dragoste dureaza maxim 4-5 ani si apoi o sa regreti ca te-ai casatorit cu nu stiu care, au trecut 4-5 ani,poate ai mai facut si copii + ca ti-au disparut complet sentimentele de dragoste, si ai facut pe dracu in patru laughing,de aia mai bine ramai singurawinking

Asta este realitatea si sa stii ca daca ii vezi tu la TV nu stiu ce babe si mosi care au stat impreuna toata viata,s-au iubit rahat,s-o crezi tu ca s-au iubit, au stat din obligatie sau din alte motive personale.

Repet, este o iroseala de timp, de ce nu te gandesti si tu sa fii mai unica sa ramai singura sa faci ceva "MARET" sa lasi chestiile astea pentru oameni plictisiti de viata? laughing, barta, eu ti-am zis opinia mea, valabila in cazul meu, faptul ca nu ma intereseaza prostiile astea si etchee hee

| BornThisWay_9761 explică (pentru Kyrie):

Tocmai pentru ca sunt si eu foarte constienta de lucrurile astea ma intreb daca poate sa dureze. Si ma intrebam daca va dura 4-5 ani cum ai zis tu, nu toata viata. Deocamdata sunt tanara si nu ma gandesc atat de departe.

| papusica987 a răspuns:

Buna. la inceput primele luni nici eu nu ma certam cu iubitul meu DELOC! apoi au inceput certurile, gelozia etc...dar suntem si acum impreuna dupa 3 ani ne merge foarte bine nu ne-am despartit deloc. sper sa tina si relatia ta:*

| MarYan00 a răspuns:

" Sunt foarte indragostita si simt ca si el de mine. Am vrea sa stam tot timpul impreuna, ne intelegem perfect, ne iubim, daca suntem tristi e de ajuns sa ne privim in ochi ca sa ne treaca. E extraordinar, simtim ca nu putem sa ne certam din nimic. Au existat pana acum cateva motive dar am ajuns sa nu mai stim care sa ne scuzam mai tare ca sa nu ne certam..etc..."

inceputul asa e la toti. stai linistita :p
nu ai de ce sa-ti fie frica...u stai cuminte si bucura-te de fiecare clipa

-chiar daca mai tine 1 luna, 3 luni, 2 ani... ziua respectiva(finalul) o sa ti sa para foarte rapid..parca abia au trecut 2 zile, si totusi a trecut f mult

parerea mea e -sa stai linistita si sa te bucuri de fiecare clipa impreunahappy

ceauwinking si sa fii iubita happy

| anca29 a răspuns:

Daca e bun nu te va parasi si nici tu. Daca se dovedeeste nenorocit ori te paraseste ori el ori tu pe el... daca nu e motiv nu cred ca are de ce sa se rupa

| ellaaaaaaa a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca a ta. peste o saptamana facem 3 luni impreuna. totul merge perfect. ne-am certat de cateva ori, lucruri minore, dar certurile ne-au apropiat si mai mult.
depinde de voi. trebuie sa stiti fiecare..sa va ganditi bine ce vreti cu adevarat de la viata. sa nu va intalniti prea des(apare plictiseala)..sa stiti sa va ajutati, sustineti, intelegeti. daca chiar vrei sa ramai mult cu el invata sa fi cat de cat asa cum ii place lui. sa simta ca are langa el tot ce isi doreste..si sa invete sa iti spuna mereu ce nu ii convine si tu la fel.
recunosc o relatie fara cateva certuri nu tine. dar mai bine e mai perfect totul decat sa va despartiti din alte porcarii.
ce zodii sunteti?

| BornThisWay_9761 explică (pentru ellaaaaaaa):

Eu balanta, el sagetator.

| ellaaaaaaa a răspuns:

Si..de curiozitate ce varsta aveti?

| BornThisWay_9761 explică (pentru ellaaaaaaa):

19 ani.

| ellaaaaaaa a răspuns (pentru BornThisWay_9761):

Pai ce sa va spun..succes:*

| Kristelle a răspuns:

Buna! Am trecut si eu printr-o experienta asemanatoare. La inceput totul merge perfect. dupa lucrurile incep sa capete o noua forma...Este posibil ca relatia ta sa tina, insa cu anumite "sacrificii"...

| Vrajeeala a răspuns:

Traieste momentul...nu te mai gandi daca o sa tina happy

| misuh a răspuns:

Puține relați cand ai sub 20 de ani țin foarte mult. sad

| albanezu a răspuns:

Tot ce-i frumos tine putin, dar nu in toate cazurile, tu trage tare!