| BornThisWay_9761 a întrebat:

Am o relatie de o luna. Sunt foarte indragostita si simt ca si el de mine. Am vrea sa stam tot timpul impreuna, ne intelegem perfect, ne iubim, daca suntem tristi e de ajuns sa ne privim in ochi ca sa ne treaca. E extraordinar, simtim ca nu putem sa ne certam din nimic. Au existat pana acum cateva motive dar am ajuns sa nu mai stim care sa ne scuzam mai tare ca sa nu ne certam. Simt ca daca e el langa mine nu mai am nevoie de nimic, e exact cum mi am dorit si mi am imaginat mereu...si el imi spune intr-una acelasi lucru. Ma intreb: e posibil sa tina? Eu am mai avut relatii dar niciuna nu a fost la fel de frumoasa nici macar la inceput. Am o permanenta frica ca nu va tine...Asa ca va intreb: aveti si voi o relatie care e sau cel putin pare perfecta?

6 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

M-am regasit in fiecare rand pe care l-ai scris.
Exact asa e si relatia mea si suntem de un an impreuna. Cred ca cea mai mare tragedie pentru amandoi ar fi despartirea.
Si de ce sa nu tina relatia ta? Ai cumva senzatia ca e prea frumos sa fie adevarat? Nu iti mai face atatea griji, bucurate de fericirea pe care o traiesti, pentru ca esti o adevarata norocoasa happy.

| BornThisWay_9761 explică (pentru DeeaMarry):

Dezamagirile din treccut m-au facut sa gandesc asa. Oricum, ma bucur pentru tine. Asta vroiam sa aud, ca mai exista persoane fericite happy

| DeeaMarry a răspuns (pentru BornThisWay_9761):

Sigur ca exista! Si tu poti sa fii una dintre ele. Trebuie doar sa lasi trecutul deoparte si sa fii optimista happy.

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

De ce te gandesti tu la ce o sa fie? profita de timpul petrecut cu el.si eu am o relatie la fel.sunt fericita si nu ma gandesc k se poate sa ne despartim vreodata

| Anonimusxxxxx a răspuns:

Nicio relatie nu e perfecta..parerea mea

| Beatris123 a răspuns:

Desigur.chiar la moment am o relatie de 3 ani.Am avut multe relatie si am fost dezamagita, ajungind sa ma tem sa ma indragostesc, pina cind mi-am intilnit perechea perfecta, deci m-am convins capoate sa existe si o relatie de lunga durata(poate chiar toata viata) si nu trebuie sa te temi, nu trebuie sa-ti fie frica.Traieste-ti din plin viata alaturi de partenerul tau! Succes!