| SparklingAngel a întrebat:

Mai exista fidelitate in ziua de azi sau a ramas doar un termen in DEX?

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Normal ca exista, doar ca este mai greu de intalnit.
La marea majoritate a persoanelor termenul de fidelitate este necunoscut, de aceea ajung sa faca lucruri care dezamagesc pe altii.
Insa, daca doua persoane se iubesc indeajuns, au incredere una in cealalta, in acea relatie, exista fidelitate.
Totul depinde si de educatia care ti-a fost acordata de catre parinti, si desigur depinde si de propriul tau caracter.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fidelitate nu mai e deloc.

| ShowTim3 a răspuns:

E o specie pe cale de disparitie.

| VacutzaRoscata a răspuns:

Normal ca exista

| Lorenada a răspuns:

Salut, sigur ca exista, deoarece o relatie de lunga durata pe caeasta se bazeaza.
Dar din pacate foarte rar se intilneste in ziua de astazi, poate la inceputul relatiei amindoi sint niste,, ingerasi'', iar apoi se intimpla ca unul sau in alte cazuri ambii gresesc si insala, de aceea trebuie sa te starii sa mentii totul sub control ca sa nu se intimple asa ceva...

| SparklingAngel explică:

@Misogin vad ca da optimismul pe afara happy

| SparklingAngel explică:

@fumaretul dar nu au existat tentatii niciodata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca exista. dar e relativa! variaza. de exemplu scade drastic dupa 10 ani de casnicie. si creste drastic odata cu plictiseala, monotonia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi place sa fac caz de asta dar, DA.io sant fidel.46 de ani.20 de casnicie, si sant fidel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tentatii? au fost la tot pasul, si ocazii nenumarate.motiv nu am avut niciodata.