| anonim_4396 a întrebat:

Mai exista in ziua de azi relatii incepute in viata reala? Sau sa faci complimente unei persoane? Pur si simplu sa vorbesti cu cineva de care iti place, pe care nu-l cunosti. In ziua de azi mai toate relatiile, chiar si de prietenie, incep in online. Asa e acceptat in societate, in schimb daca m-as duce din senin la o fata sa ii spun "Ești top!" as fi dat pe mana militiei, sau cel putin vazut cu ochi rai, ca un ciudat. Recunosc ca si pentru mine majoritatea relatiilor(de prietenie, ca altele n-am) sunt in online, ba chiar si cu cei cu care ma stiu in realitate vorbesc mai mult in online. Cam tristuț. Ba chiar am impresia ca pe online e mult mai usor sa vorbesti mult(si prost) iar apoi daca voi sunteti prieteni si ati vorbit o droaie, mii de mesaje, e chiar ciudat sa va vedeti, cand deja stiti totul unul despre altul si e greu sa incepeti o relatie din acest punct destul de awkward. Ciudate vremuri.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Pe internet poti sa fii cine vrei tu si sa dai de absolut oricine, iti creezi o masca, un personaj, o falsa imagine care in realitate poate sa nu corespunda, dar da,, e trist ca lumea s-a angajat intr-o lume virtuala, cu totii avem momente cand petrecem mai mult timp decat trebuie pe net, trebuie sa stii sa pui stop.

Cat despre abordarea din realitate, trebuie sa arati macar decent si sa ai papagal sa o faci sa se simta bine in prezenta ta, dar majoritatea se sperie avand antecedente cu fel si fel de nebuni, le iei din scurt si nu stii nici tu dar nici ele cum vor reactiona pe moment, depinde si de ele cum sunt ca persoane daca sunt deschise, le arde de vorba din prima, aveti conexiune, bla bla

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Exact. Tocmai diferenta dintre "tu" din realitate si cel din online ma ingrozeste. In realitate nu am timp sa ma gandesc cum o fac in scris, sa imi gasesc glume sau sa dau un Google cand imi lipseste o informatie. E prea usor sa pari mai grozav, mai inteligent, elocvent si mai plin de unor pe net, astfel ca adesea intalnirea face to face este osândita a fi o dezamagire.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta pentru ca dai anumite iluzii persoanelor care si ele la randul lor iti creeaza tie anumite izulii despre ele, asta e tot.

32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In epoca asta un om destept nu mai are asteptari de la nimeni, inveti sa accepti realitatea asa cum e, nu mai judecam ca nu are rost chiar daca stim cum sant femeile si ele zic de noi la fel. Ramane speranta in viitor, sa evolueze cat mai repede robotizarea. Imi ofera satisfactie sa vad un Android hibrid - un fel de terminator uman care face sex cu tine si te trateaza cu respect, de ce sa mai prinzi stres incercand sa agati si sa fi refuzat? Sau sa ramai dezamagit? Cand un robot va fi programat numai pentru tine. Cine nu are bani sa spere la relatie si sa traga greutatile, riscurile dupa el cine are bani si nu vrea sa fie tepuit stie ce are de ales, hibridul. https://www.youtube.com/watch?v=JGNopwFcz3A nu mai e mult pana la varianta umana, am ajuns departe

| sadrian46 a răspuns (pentru mgtow):

E o diferență enormă. Robotul nu are emoții umane, nu va fi viață, ci surogat.

| mgtow a răspuns (pentru sadrian46):

Mai bine asa dar se va purta la fel ca un om si va invata evolutia. Optiuni sa traim alaturi de cineva nu mai avem, trag la noi materialistele si alea bune nimeresc hiene. Viata nu e corecta atunci o modificam prin inteligenta artificiala

| sadrian46 a răspuns (pentru mgtow):

Dar se va purta la fel ca un om si va invata evolutia.
Doamne, rău te-au chinut femeile dacă ai ajuns să gândești așa.
O relație cu o femeie este pentru perpetuarea vieții umane pe pământ. Dacă te situezi înafara acestui flux, ești în cavou la purtător și pari om viu. Roboțica va aprecia asta, și va avea ceva de învățat de la tine. Că viața modernă acceptă și drumuri înfundate ca leghebeteii, ca ceva mai normal ca normalul, de te pune să învețimai nou la școală cum stă treaba cu cucurbeii e una, dar să ajungi să gândești așa este dureros, trist, îngrozitor chiar.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Off sad

| mgtow a răspuns (pentru sadrian46):

Nu pot sa stau cu cineva doar ca sa inmultesc rasa umana, altfel fac ca un suedez sau finlandez care facea contracte la notar cu femei care doreau copil sa nu-l traga la raspundere pentru pensie alimentara, castiga bani si ele aveau copil gratuit prin sex. Tipul dita mai grasanul hop top si.a facut grosul financiar. Poate prizi poate nu dar acolo ne indreptam, robotica, automatizare, alternativa. Prea multe respingeri si materialiste cu care mi-am facut de cap de aia nu mai am sperante la familie, sant batran la varsta mea 29 nu mai merge pentru mine chestia asta. Tu sustii sa stai cu cineva si sa fi inselat sa nu bagi in seama daca o face dar asta e mai rau decat un om singur alaturi de un metal acoperit cu caldura si piele umana. Asta nu suport sa stau intr-o relatie plina de minciuna si riscuri

| mgtow a răspuns (pentru sadrian46):

Avantajul meu e ca pot sa imi fac de cap oricand, in casa nu imi place sa gatesc abia ma ocup de curatenie si spalat rufe, vase (vecina sau bucatarul e platit sa gateasca) aduc mancare acasa facuta sau ceva rapid, nu imi convine sa dau bani la femeie - copil imi strica planurile (mi se duc pe apa sambetei multe chestii care le fac traind singur) imi permit sa investesc bani in masina sa o modific, personalizez locuinta, umblu cu masina oriunde mai prind cate una pentru sex ocazional si ma relaxez in casa cand nu calatoresc cu masina. Asa fac multi mai ales strainii, romanii vor familie pentru ca au alta gandire, am invatat de la americani - englezi ca libertatea de a trai singur e mai buna, si ei au divortat de femei si au ramas singuri in viata destui la nr. Pe mine nu ma trage nimeni in teapa

| sadrian46 a răspuns (pentru mgtow):

E o opțiune personală pe care nu am nici de ce să o judec și nici să o contest. Doar te poți gândi așa. Cel puțin eu așa gândesc.
Rostul sexului pe lume sunt copii.
Dta ai fost deturnat de la acest rost de către niște femei cu care ai avut niște experiențe.
Ele te-au setat deformat ( părerea mea) și ai fost scos din zona pentru care a fost și este sexul pe lume. Astfel te-au programat social steril. Iar dta accepți asta. Fiindcă nu ești în stare să revii, găsești avantajele acestui stil de viață și ești fericit așa. No comment.

| sadrian46 a răspuns (pentru mgtow):

Suedez fericit cu atâția urmași. Dacă ai 29, mulți înainte!

| mgtow a răspuns (pentru sadrian46):

Mersi, de la 16 ani am inceput sa-mi pierd increderea in femei, pedegeaba am continuat sa mai trag sperante ca nu a iesit nimic benefic si uite asa am ajuns omul independent

| Emazio a răspuns:

Eu am inceput o singura relatie din online, restul au fost fata in fata

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Exista, cum sa nu existe. Din cate vezi si pe TPU se pun o gramada de intrebari despre asta.

Nu este chiar asa de greu sa cunosti pe cineva real, nu este greu sa te imprietenesti, nu este greu sa faci un compliment. Aceste lucruri ar trebui facute oricum. Este frumos sa primesti complimente. Dar nu multe persoane o fac sad

Gandeste-te la scoala, la locul de munca, la diverse activitati unde cunosti o persoana. Deci da, exista.

Cele mai neasteptate sunt ai cele mai bune ^_^

| TFL007 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Logic ca nu e greu sa cunosti pe cineva, e greu sa iti iasa ''ceva'' cand cunosti pe cineva, dar nu unii nu sesizeaza diferenta laughing) tu ai impresia ca oriunde in lumea astea te duci la scoala la munca sau la diverse activitati gasesti fete disponibile adica singure! vorbesti de parca sunt fetele singure in ziua de azi pe strada, cand va aud imi vine sa o iau razna

| anonim_4396 explică (pentru TFL007):

Disponibile adică pentru ce, că dacă ești singur și trist/antisocial nu e nevoie neapărat să faci sex cu ele sau sa-ti faci o relație. Pur și simplu poți să comunici, poate mai înveți cate ceva, sa te dezgheti. Din cate am observat sunt mai okey alea care au relații sau chiar soț. Decât alea singure, unele sunt bătute în cap, sau n-au chef de relații că sunt prea frumoase.

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Disponibile, adica singure in cautarea unei relatii, iti dau un numar de telefon al unui pshilog bun laughing) cred ca ai ceva probleme omule fara suparare

| anonim_4396 explică (pentru TFL007):

Exista disponibile peste tot, numai să ieși din casă. Acum daca tu nu te faci remarcat cu nimic, nici cu fizicul, nici cu personalitatea, nici cu ce ai căpșor. Asta nu înseamnă că nu există.
As putea spune și eu despre tine la fel, numai că mă abțin.

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot tu esti ala prost dar na ca nu gandesti e greu si nu vrei, daca era cum spui tu ca exista, era internet-ul in special Youtube si TPU plin de intrebari de genul din partea fetelor... asta e raportul de forte intre sexe, o fata daca iese in strada si spune vreau sa mi-o trag se strang 300 in jurul ei de vreme ce un baiat daca iese pe strada si spune asta e arestat preventiv 30 de zile

| anonim_4396 explică (pentru TFL007):

Păi ești arestat preventiv in pml daca nu ai bun simt, nu mergi pe strada și întrebi fete daca vor sa facă sex binenteles că nu funcționează chestia asta.
Tu vrei sa zici că dacă ar fi femeile barbari și bărbații femei. Binenteles că numai aia disperați ar accepta sa facă sex daca vine una la ei și întrebă dacă vrea sa și-o traga.
Înainte citești persoana dacă e disponibila si vrea, că fata îți dă semne in pml daca vrea să facă sex. Nu o sa vina in viața ta o femeie sa ți-o spună în fața, că nu e bărbat.

| Sofer a răspuns:

Chiar ca ciudate vremuri dar asta e. Trăim în online.

| Emma30555 a răspuns:

Soluția este sa socializati, sa ieșiți în oraș, sa va faceți prieteni, in realitate, la facultate, la munca etc.

| siriusblack98 a răspuns:

Stiu ce zici. Vara trecuta eram prin Bucuresti, ma duceam sa ridic niste acte. In drumul meu (ca mergeam pe jos de unde parcasem) era si un parc unde am vazut poate una din cele mai frumoase fete (din punctul meu de vedere) inger nu alta, cu o mutra de inocenta si parul ondulat, miniona (ti-o imaginezi tu) statea pe o banca si butona telefonul. Mi-am facut curaj si m-am dus sa ma bag in seama cu ea. I-am zambit, am salutat frumos, aferent si corespunzator, nici nu m-a bagat in seama, mi-a aruncat o privire din aia de ''printesa alintata'' la modul iesi bai saracie de aici ca nu ne cunoastem si nici nu sunt interesata si aia a fost. Am plecat. Si exemple am multe. Mie nu mi-a reusit niciodata sa agat o fata asa random pe strada sau undeva irl. Doar online. Aparent daca esti un strain si vezi o femeie care iti place, ghinion ca nici nu sta la discutii cu tine pentru ca i se pare ciudat.

| alexalx1234 a răspuns (pentru siriusblack98):

Asa sunt toate. Li s-a urcat pl la cap si au fite acum. Nu le multumesti cu nimic.

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Frățiuer, măcar ai incercat. Csf, pierderea lor. Bine ca au multe like-uri pe insta... sigur cu aia o sa iasa laughing

| anonim_4396 explică (pentru alexalx1234):

Ce sa li se urce la cap, de niste ciudați care le abordează, după cum o descrie pe aia nu cred că avea mai mult de 16 ani, pedofilul drecu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ce doamne iarta-ma poți să-i zici de sa te vadă ca un ciudat. Spune și tu că e mai ușor să dai cu vrăjeală pe online, dar în realitate ești doar un trist care nu are curaj sa se bage in seamă cu o fata de frică să nu-l refuze. Cam asta e realitatea. Măcar zii așa nu o da cum că relațiile incep pe online, extrem de puține relații au început online.
Părinții noștrii sau intalnit tot așa, in relatiate nu pe online.

Păi binenteles că e awkward pentru că n-ai testicule in pml sa stabilești o întâlnire cu fata aia, sa evoluezi la ceva mai mult decât niște mesaje.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am zis "in zilele noastre", nu stiu de ce mi-ai bagat de parinti. Sunt de acord ca e mai usor sa bagi vrajeala in online, ba chiar si ca poate sunt un trist care nu are curaj sa se bage in seama. Totusi nu cred ca are rost sa ne comparam marimea testiculelor, numai stilul in care ai raspuns dovedeste ceva despre ale tale happy Presupun ca esti un Alpha Male. Super!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing
Eu te înțeleg, nu sunt mai bun ca tine nici într-un fel, daca am dat-o asa a fost pentru că mă auto-criticam. Nu are legătură cu tine.
Seara faina. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Haha,winking Asemenea!

| TFL007 a răspuns:

Subscriu la ce spui tu, o ne fie mai greu cu spalatul vaselor ( de lene ), exista masina de spalat, iar de gatit mergem la CHEF LA CUTITE

| sorinel1spaidar a răspuns:

Ia cu paine daca vrei gagica