| whitesheep a întrebat:

Mai prezinta vreun risc lichidul preejaculator daca acesta s-a uscat?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca s-a uscat cu adevarat, nu. Dar daca s-a uscat aparent, da. O picatura cat o gamalie de ac are nevoie cam de 12 ore sa se usuce cu adevarat. Daca esti murada pe maini, de exemplu, e nevoie de 6-7 ore pentru a te usca cu adevarat (presupunand ca nu te speli).

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu exista studii certe!

| MikyMi a răspuns:

De ce sa risti?! Nu se stie niciodata! Poti ramane insarcinata doar daca "te joci cu focul", daca stai linistita fii sigura ca nimic nu se poate intampla!

| foxi a răspuns:

Poate fi si ghinion!

| Biencush a răspuns:

Chiar ca nu e de riscat cu asa ceva!

| Ioana_9532 a răspuns:

Nu :*.Asa cum e produs, lichidul prespermatic nu contine spermatozoizi dar ii poate prelua din vecinatate. Distanta mai mare de 2 zile de la ultima ejaculare si fluxurile repetate de urina scad pana la zero acest risc. Uneori nu se gasesc deloc spermatozoizi in lichidul prespermatic si uneori, daca sunt prezenti, sunt neviabili.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si vezi