| catiy100 a întrebat:

Maine intram in postul pestelui. este prima data cand tin post. ce am voie sa manac si ce nu am voie sa mananc? ce pot sa-mi spun de mancare la scoala? ce pot sa mananc dimineata, la amiaza si seara? scuze de categorie dar e mult mai accesata

2 răspunsuri:
| Needle a răspuns:

Cand tii post nu ai voie sa mananci produse de origine animala: carne, lapte, oua etc dar nici produse fabricate din ele : ciocolata, frisca etc...

| michaelj a răspuns:

Postul pestelui? Dar ce... se mananca peste pana cand? Pana la PESTELE CAILOR?

PS: How you doin'?