| anonim_4396 a întrebat:

Maine ma intalnesc cu o fata. Ce sa vorbesc cu ea ca o plac?

2 răspunsuri:
| NicoletaSimina a răspuns:

Sfatul meu este sa o lasi si pe ea sa-ti puna intrebari.O intrebare ea,o intrebare tu (asa este cel mai corect). Arata-te interesat de ea,priveste-o in ochi,zambeste-i,glumeste cu ea, fii respectuos si amabil (daca va duceti la un restaurant, nu uita de bunele maniere). Intreab-o despre hobby-urile ei, daca a calatorit intr-o tara straina, sau daca i-ar placea sa calatoreasca intr-o tara straina.Nu o intreba ce face la scoala, sau cum invata, sau sa o intrebi cati frati sau surori are, sau ce statut social au parintii ei.Incearca sa-i oferi o floare,dar nu o saruta de la prima intalnire,sau da aduci in discutie sexul. Aveti tot timpul din lume sa discutati si despre lucruri mai serioase. happy Cheia spre succesul unei relatii este interesul! happy Discutati despre lucruri marunte, nu despre problemele din familie, sau cele de zi cu zi (ca doar nu va plangeti pe umarul ceiluilalt), nici nu este indicat sa discutati despre asa ceva. Spune-i niste amintiri amuzante din copilarie, asa incat ea va rade si va fi mai interesata de tine.Comporta-te ca un barbat adevarat, adecvat. Daca ea glumeste intr-un anume mod, razi la glumele ei, asa macar va sti ca si tu esti interesat de ea.In concluzie,zambeste-i,nu te plange de problemele tale din viata reala,nu adu in discutie sexul, glumeste cu ea, fa-o sa zambeasca si fa-o fericita, sa se simta bine ca te-a cunoscut, si asa va vrea sa va mai vedeti! Sper ca te-am ajutat! happy

| Lupu_Andrei_1998 a răspuns:

Buna! I ti pot recomanda un ghid de intalniri, in care poti sa faci fata respectiva sa fie interesata de tine. https://www.youtube.com/watch?v=OwkFnFDZnK0 (sunt mai multe episoade)