| Shagun a întrebat:

Maine ma intalnesc cu o fata dupa 2 ani. Vreau sa stau cu ea, imi place si se poarta dragut cu mine ( in ultimul timp, pe mess). Atunci auzisem ca ma place. Ce sa vorbesc cu ea maine? Ma duc la ea la clasa. Pur si simplu nu sunt hotarat cum sa o abordez. As chema-o sa vorbesc cu ea intre 4 ochi si i-as cere numarul de telefon sau as invita-o direct in oras. Toata clasa ei ma cunoaste... am fost si eu la gimnaziu acolo. Ar fi normal sa o iau de-o parte nu? Vreau idei... cum credeti ca ar fi mai bine? happy

Răspuns Câştigător
| stef87 a răspuns:

Vezi sa nu sperii fata! Spune-i usor ce ai de spus, din cate inteleg sunteti inca mici big grin. Pas cu pas. Chiar si una mai mare, de varsta mea, ar ramane uimita daca ii spune cineva ceea ce simte pentru ea si toate alea. Sa nu te trezesti cu un scurt refuz :-s. O stii de 2 ani si nu ai idee cum sa o abordezi? Inseamna ca nu va cunoasteti cu adevarat sau ti-e rusine sa vorbesti cu ea anumite lucruri. Fii cat mai calm, ca nu te musca, trebuie sa-i demontrezi siguranta! Spune-i ca ti-ar place sa petreci ceva timp impreuna, sa va plimbati, un suc...stabiliti o data si furisezi imediat in functie de context si chestia cu numarul "pai atunci da-mi numarul tau, ca sa..."

2 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Cere-i in seara asta numarul de telefon,apoi maine te duci exact la clasa ei, dar nu intri, si o suni.Sau te duci afara in fata ferestrei de la clasa ei si ii spui la telefon sa se uite pe geam.Va functiona si o va surprinde placut, crede-ma.

| Shagun explică:

Ideea e ca nu am cum sa ii cer numarul de telefon ca nu prea intra pe mess. Plus ca nu vreau sa ii fac rost de numarul de telefon decat de la ea. Ms oricum pentru raspuns!