| Maneb a întrebat:

Maine ma intalnesc pentru. prima data cu ea la scoala si imi este teama pentru ca eu nu ma vad un baiat frumos straight face, am si nasucul mai maricel, si etc.
Ce sa fac sa fiu si eu mai optimist?
Cum sa reactionez? I don't want to see

Ofer funda

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

E normal sa ai emotii! Sati calm daca erai asa urat, nu cred ca avea ce sa caute cu tine, sau poate chiar te place pentru ceea ce esti.Treaba e ca a aceptat, nu? Data viitoare intalniti-va in afara scolii.

| Danysan a răspuns:

Pai ce ai tu cu ea la scoala -Tu ai impresia ca poti sa incepi o relatie la scoala cu o fata -total fals!-Invit-o in oras si spune-i in privat ceea ce simti -da-i motive sa fie interesata ca o palci-Asa si eu am fost la concerte la Inna -dar crezi ca sta aia cu mine puppy dog eyes!-Nu cred ca esti asa aiurea-ma tu stii ca noi baietii nu trebuie sa fim asa atractivi -adica nimeni nu e perfect-ca frumusetea e treacatoare-Dar Sufletul si Iubirea mereu tinere! Daca te place nu te va judeca dupa nasu tau sa fim seriosi -pentru fete conteaza si alte aspecte -nu zic ca sunt si din astea care vor doar bunaciuni dar nu toti suntem dehhh-asa ca trebuie sa se multumeasca si cu tipi normali : puppy dog eyes!

| Maneb explică (pentru Danysan):

Eu am vorbit cu ea pe internet. Si eu nu vreau neaparat o 'relatie'. Momentan vreau doar o impresie buna despre mine

| Cristiann25 a răspuns:

Esti cu ea? Atunci pentru ea esti frumos.Lasa emotiile acasa!

| olivert1310 a răspuns:

Barbatii nu sunt frumosi, ei sunt prezentabili. Frumoase sunt doar femeile. Nimeni nu este perfect, ca sa ai mai multa incredere in tine trebuie sa te accepti pe tine asa cum esti. Nu conteaza aspectul fizic cat conteazaz caracterul. Daca vrei sa schimbi ceva la tine, asigurate ca esti un om cu caracter, moral si care stie sa ofere afectiune. Daca vrei sa fi mai optimist si sa ai mai multa incredere in tine implicate in tot felul de proiecte individuale. Incearca sa indeplinesti sarcini pe cont propriu, astfel vei vedea ca reusesti, ca esti capabil, iar asta iti va da mai multa incredere in tine. Mai simplu: fixeaza-ti un scop de atins in urmatoarea perioada(fie el si economisirea unei sume de bani, achizitionarea unui bun material etc.). Straduieste-te sa il atingi si astfel vei deveni mai optimist. Abordeaza domeniul din viata ta unde stii ca stai prost. Orice rezultat cat de mic te va ajuta sa evoluezi ca individ. Cat priveste fata, daca ea accepta sa se vada cu tine, chiar si la scoala, inseamna ca a trecut peste problema aspectului fizic. Daca dupa intalnirea de la scoala tot mai vrea sa va vedeti inseamna ca nu o deranjeaza cum arati, deci te considera atragator. Reactioneaza normal, in felul tau. Fiecare percepe normalul diferit. Fi sincer, glumet si incearca sa o lasi cat mai mult pe ea sa vorbeasca. Bafta.