| Nyco4ever a întrebat:

Maine o sa ma intalnesc prima oara cu un baiat cum sa reactionez?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Sa te comporti normal, fi naturala

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dariusuu a răspuns:

Bună.

Nu uita, nu ești acolo să impresionezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Fii cât mai naturală, curaj!
Te comporţi normal, nu reacţionezi în nici într-un fel.
Te pup!

| july00 a răspuns:

Nu uita! intotdeauna fi tu insuti, lucrurile o sa vina de la sine. Bafta!:*

Răspuns utilizator avertizat
| OtipaOarecare a răspuns:

Buna, draga mea.
Nu trebuie sa iti faci griji, deoarece daca il placi totul va fi ok. Fii tu insati, gasiti un subiect comun de discutie, mici glumite nu strica, poate iesiti la un suc, nu are ce sa se intample nimic rau. Daca e prima intalnire, ai ocazia sa il cunosti mai bine.

Bafta! Te pup:*

| TeenagexD a răspuns:

Bună, uite... îţi câteva sfaturi!
FUNDĂ TE ROG :
Cateva mini - sfaturi si reguli pentru prima intalnire :

Comporta-te natural! Nu are rost sa pretinzi ca esti ceva ce nu vei fi niciodata, cu timpul isi va da seama ca a fost mintit/a si nu ii va placea!

Discuta chestii interesante

Nu exagera

Nu arata ca iti place prea mult persoana respectiva, lasa putin mister, cel putin pentru inceput!

Nu iti etala defectele, dar nici nu incepe sa te lauzi singur/a. Povesteste chestii din care ea/el sa deduca unele calitati ale tale, dar ai grija cum o faci!

Ai grjia ce subiecte abordezi, ca sa nu faci persoana de langa tine sa se simta stanjenita!

Nu insista! Daca vezi ca nu doreste sa vorbeasca despre un anumit lucru, las-o asa, nu insista pentru ca nu vei rezolva nimic.

Ce sa fac daca la prima intalnire ma saruta?

Nu esti obligat/a sa accepti. Daca consideri ca simti si tu la fel, poti sa continui, daca nu, poti sa te retragi politicos si sa spui "Scuze, dar nu ma simt pregatit/a inca".

Urmeaza acele reguli la prima intalnire sau sfaturi, cum vrei sa le spui, si eu sunt de parere ca totul va fi bine. Nu trebuie sa le inveti pe de rost, dar tine cont de ele totusi. Uneori avem tendinta de a ne lasa controlati de niste impulsuri de moment, iar apoi este posibil sa ne para rau. De aceea este bine sa fim precauti! happy

| swordman a răspuns:

Fi naturala si normala, vorbeste despre tine si despre el, ce gen de muzica ascultati, ce filme preferati, tot de astea.

| purpleee a răspuns:

Sa-i sari in brate:X