| Andreiu68 a întrebat:

Maine o sa am un contact sexual (sunt baiat) (sunt virgin) si vreau ca sa rezist mai mult, sa nu imi dau drumul din primele 4-5 min, ce as putea face ca sa rezist mult?

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu poti, fiind virgin si primul SEX o sa ejaculezi repede asa se intampla la toti o sa inveti cum sa controlezi cocoselul

| corbulalbrosu a răspuns:

Sfaturi despre modul de abordare a primului sex pot fi foarte multe si diverse insa ti-as recomanda urmatoarele.Intotdeauna si in mod expres sa folosesti prezervativul sau un alt mijloc de protectie ( ovule sau creme spermigene, patile anticonceptionale etc.) deoarece atat tu cat si majoritatea baietilor in cazul primelor contacte sexuale din cauza surescitarii nu reusesc sa controleze sau coordoneze procesul de ejaculare ceea ce va provoca de regula o ejaculare instantanee sau foarte rapida. Din acest motiv, probabil vei ejacula chiar in momentul in care glandul (capul penisului) se va atinge de himen sau imediat dupa cateva zeci de secunde. In cazul cel mai fericit vei reusi sa executi chiar si cateva miscari de penetrare. Din acest motiv iti recomand sa ai mai multe prezervative la indemana si sa fii extrem de atent ca penisul si mainile sa-ti fie perfect curate in momentul montarii unui nou prezervativ.De obicei in cazul primelor actiuni sexuale din cauza excitarii foarte intense chiar si in cazul ejacularii in multe situatii penisul (nu moare) iti va ramane aproape la fel de erect ca la inceput ceea ce faciliteaza posibilitatea montarii un prezervatv nou (pe penisul spalat sau f bine sters de sperma) si sa treci imediat la inceperea unui act sexual nou. De obicei acest de-al 2 lea sex va fi mai lung decat primul putand dura chiar mai mult de 5-6 minute, ceea ce se poate considera ca fiind deja un sex aproape normal. Daca nici a 2-a oara nu reusesti sa-ti satisfaci partenera nu te demoraliza, incerci si a 3-a oara sau ii faci un oral, o degetica pentru a nu o lasa nesatisfacuta. Intotdeauna indiferent de metoda folosita (sex normal, sex oral, degetica) la final si femeia trebuie sa fie satisfacuta. Asa este normal sa se intample chiar si in cazul in care nu ai reusit s-o satisfaci prin sex normal chiar de la inceput. Uneori pot trece chiar si ani pana cand sexul va decurge asa cum ne dorim cu totii. In legatura cu frenul (ata penisului) sa nu-ti faci absolut nicio problema sau grija deoarece integritatea acestuia poate sa se mentina toata viata cum de regula se si intampla de fapt in cazul marii majoritati a barbatilor.Succes.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sfat barbatesc: nu te gandi la timp, ai grija sa se intample cum trebuie, si atat.
Mai ratat e un sex cu penetrare 'bleaga' timp de 10 minute, decat unul intens, de 2 minute.
Nu ma intelege gresit, nu trebuie' sa fii terminator, dar totusi sa te misti. Nu stai inauntru 10 minute si intrebi "eee? cum a fost? smug".
P.S.: 4-5 minute e chiar ok, pentru un numar. Daca rezisti 2 minute efectiv, e ok.
Nu te gandi la timp, fa-ti treaba fara graba si fara stres.

| Oana92 a răspuns:

E greu de crezut ca vei rezista foarte mult. Iti lipseste experienta, vei avea emotii, e normal si de asteptat sa ejaculezi foarte repede. Pe masura ce acumulezi experienta vei rezista mai mult. Nu uita de prezervativ!

| Kluster a răspuns:

Te masturbezi inainte sa te vezi cu acea fata.