| celmaitarenume a întrebat:

Maine o sa ma intalnesc cu o fata prima data. Cum ar trebui sa procedez cand ne vedem? Sa ne pupam pe obraz?
Nu am mai avut nicio intalnire, sper sa nu radeti de mine si sa imi dati niste sfaturi utile. Multumesc

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, nu o pupa pe obraz. Bine e ca la primele intalniri sa nu-ti faci cunoscute intentiile, poarta-te ca si cu o amica ca sa-i dai de gandit "oare ce vrea asta de la mine?" asa ii captezi interesu.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Mai bine ar fi să nu o săruți pe obraz, să nu o atingi nici pe mâini, deoarece e de preferat să fii reținut, cel puțin la prima întâlnire.

| 90210 a răspuns:

Iti dai seama dupa limbajul corpului daca fata vrea sa te pupe pe obraz sau nu. Eu cand ieseam la intalniri nu prea pupam baietii pe obraz cand ne intalneam. Spuneam doar buna. Depinde si de cat timp vorbisem cu ei. Daca era o saptamana ii pupam pe obraz, daca erau 2 zile atunci nu.

| abcddcba a răspuns:

Fii tu, nu fii rusinos..nu iti face de acasa niciun scenariu pentru a o impresiona, deoarece datorita emotilor il vei uita.Pur si simplu fii natural, lasa totul sa vina de la sine.Ia-o in brate sub forma de salut si dezbateti diferite subiecte, nu te stresa ca nu va iesi bine. Daca vei fii natural si vei lasa totul sa vina de la sine, va fi ok, crede-ma
Povesteste-i lucruri din viata ta amuzante sau ce crezi ca ar interesa-o, intreab-o despre ea, intreab-o ce ii place sa faca, intereseaza-te de viata ei, vei creste in ochii ei cand va vedea ca esti interesat de ea.