| Milula a întrebat:

M-am culcat cu prietenul meu, și-a dat drumul în mine (beam contraceptive și le-am terminat ieri dar uitasem) ce pot face în acest caz? Să încep alte pastile?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic.
Astepti sa treaca 21 de zile si sa faci un test de sarcina, iar pe viitor sexul il faceti numai cu PREZERVATIV!

| Emilian65 a răspuns:

La următorul act sexual nu mai uita sa iei contraceptivele recomandate de medic sau sa folositi prezervative.

| Together a răspuns:

Exista pastila de a doua zi, si ulterior intrerupere de sarcina daca e cazul. Dar probabil nu o sa ramai insarcinata de data asta, daca a fost doar o data. Pe viitor sa ai grija sa iti iei pastilele.