| anonim_4396 a întrebat:

Mam jucat si eu asa cu prietenul meu dar nu ma atins unde trebuia nu a penetrat poate doar daca ma atins putin nu a ejaculat pentru ca sa oprit.eram uda intr-un punct la vreo 10 cm de zona de jos.am auzit ca se poate ramane insarcinata si de la preejaculare si mi-e frica sa nu ma fi atins in timpul ala acolo.nu am simtit nimic inauntru deci nu a penetrat si nu am simtit nimic cald vreun lichid ceva nu am simtit nimca.nu imi este rau nu am mancarimi acolo jos (asa am vazut intr-o carte ca trebuie sa ai mancarimi in unele cazuri) si nici nu mie greata nu ametesc si nici nu se deschide si se inchide pasarica(tot in cartea aia am vazut) si mi-a venit si menstrautia.am 2 zile de cand s-a intamplat asta de Sf Andrei.sunt sau nu insarcinata? va rog ajutati-ma cat de repede puteti.

11 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Asa va jucati pina ce va ardeti, nu vreau sa te judec, pur si simplu ai grija, si folositi prezervativul, ca oricum nu va chinuiti, si lasati jocurile astea, succeswinking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Probabil că nu eşti însărcinată. Dacă el nu te-a penetrat, iar lichidul pre-ejaculator nu a ajuns în vaginul tău nu ai cum să fii însărcinată. Cât despre cartea pe care ai citit-o... mai bine nu o citeai! Mâncărimile pot apărea de la o infecţie, infecţie care poate apărea din diverse cauze. Una dintre cauze este că unul dintre parteneri este infectat, igiena este precară şi altele. Încearcă să nu îţi autoinduci simptomele şi să crezi tot ce "vezi". Dacă crezi că ai putea fi însărcinată fă un test de sarcină la 21 de zile de la contact, iar dacă simţi vreo modificare la nivelul florei vaginale mergi la ginecolog sau spune-i mamei tale să te ducă ea (dacă ai mai puţin de 16/18 ani). Multă sănătate!

| Cryssy a răspuns:

Buna. Pentru siguranta ta ar trebui sa faci un test de sarcina. Acesta se face la 21 de zile de la consumarea actului sexual. Data viitoare cand va mai arde de joaca ar trebui sa va protejati si voi. Nu de alta, dar nu cred ca iti doresti un bebe. Numai bine! Ai grija!

| zorialbi a răspuns:

Odata ce ti-ai inceput viata sexuala trebuie sa-ti asumi si niste riscuri. O sarcina pe care probabil nu ti-o doresti este unul dintre "riscuri", desi saracul copil nu are nici o vina pentru ce fac parintii lui. Lumea cauta in lumea asta doar placerea, dar fuge cand e vorba de responsabilitati. De data asta probabil ca nu esti insarcinata, dar daca continui sa "te joci" cum ai spus la un moment dat si prezervativul va da gres ca sa zic asa si s-ar putea sa ramai insarcinata. Ce decizie vei lua oare in acel moment? De multe ori prima solutie la care se gandesc fetele este avortul, ca sa scape de o "povara" care de fapt este sange din sangele lor...Nu stiu exact ce varsta ai, dar imi imaginez ca nu ai vrea un copil acum pentru ca esti prea tanara si te inteleg. Dar trebuie sa te gandesti bine la ceea ce faci. Daca atunci cand ai luat decizia sa iti incepi viata sexuala probabil te-ai gandit ca esti suficient de matura sa faci acest lucru, trebuie sa fii matura si cand e vorba de consecintele faptelor tale. In zilele noastre tinerii vor sa experimenteze cat mai devreme viata adultilor si astfel pierd cei mai frumosi ani din viata lor in zbucium de genul "aoleu, daca raman insarcinata". Pentru ca de fapt asta este temerea tinerilor: nu faptul ca isi pierd virginitatea, ca vor suferi din aceasta cauza etc, ci le e teama sa nu apara "complicatii" ca sa zic asa, adica un copil care le-ar incurca planurile...

| Bogdana a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia nu cred ca ai cum sa fii insarcinata.Pe viitor nu uita de prezervativ. Te protejeaza si de o sarcina nedorita si de boli.

| shineofblood a răspuns:

Sincera sa fiu nu cred ca esti insarcinata, dar pentru linistea ta mai bine fa un test de sarcina e ieftin si eficietwinking. A si pe viitor sa stii ca semnele de sarcina nu apar dupa 2 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am sa-ti povestesc ceva: Sora mea are 2 copii extraordinari: dupa ce l-a nascut pe PRIMUL, a ales sa faca operatie de legare a trompelor uterine. Ai citit cu atentie? Cauta pe net care sunt cele mai eficiente metode contraceptive si compara cu "metodele" alese de tine (si de altii). Fa un test de sarcina, il gasesti la farmacie, probabil n-ai nimic, dar fa-l (un fel de amenda, prostia se plateste)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Jocurile astea sunt extrem de periculoase.
Ce este de înţeles din povestea ta: nu te-a atins şi nici penetrat, dar totuşi te-a atins, dar nu acolo, etc., mâncărimi, lichid cald (rece nu este niciodată, tot ce iese din organism este cald, corpul nu este rece!), udă (te-ai excitat), şi aşa mai departe.
Nu ai rămas însărcinată, ai o frică de ce s-a întâmplat (învaţă dinainte ce se poate întâmpla: efect şi cauză), ce cărţi citeşti (cele de la biblioteca centrală de specialitate, nu internetul, citeşte de mai multe ori o frază până o înţelegi, termenii ştiinţifici îi găseşti "traduşi" în dicţionare (ca exemplu, dicţionar explicativ de termeni medicali), ciclul menstrual este prezent, etc.
Toate răspunsurile de pe site sunt pur orientative, nu cu exactitate de 100%, citeşte politica site-ului.
Pe viitor să fii mai explicită, acum ai sărit de la o idee la alta, ca în final să revii de unde ai plecat. Eşti mică de vârstă şi prietenul tare "şmecher".
Ai mare grijă de tine şi nu mai ceda, nu este timpul. De iubit şi dezamăgit ai tot timpul din lume.
Apropo, prezervativul nu-ţi spune nimic, chiar absolut nimic?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e smecher prietenul meu ci din contra el isi face mai multe greiji decat mine ii este frica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lui ii este frica mie nu prea pentru ca nu s-a intamplat nimica intre noi, ii este frica sa nu se fi scurs lichidul pre-ejaculator in vaginul meu.sunt virgina am uitat sa spun.

| iuliasiiulian a răspuns:

Asa ceva! sigur 100% esti gravida! ai grija in urmatoarele 2 zile nasti! TERMINA CU PROSTIILE! eu cand am avut primul contact cu o fata am terminat in 2 secunde si in urmatoarele 2 minute eram cu ea de mana in statia de tramvai, traumatizat, stresat, nu stiam cum sa scap de ea de prost ce eram, eram speriat asa ca tine! ma vedeam cu 7, 8 copii! hai fii serioasa datii bataie inainte! jucativa, traiesteti viata la MAXIM! iar daca vine barza stai flexata, respira adanc, impinge, hai ca iese, pa! SFAT; cand iti trece trauma si va mai jucati, pentru un sex oral nu e placut prezervativul, dar pentru sex normal e OBLIGATORIU! ascunde prezervativele de tatal tau daca are prb cu inima, hahahahah