| anonim_4396 a întrebat:

Mama mea vrea sa stau cu un băiat cu bani. Mereu imi zice si nu mai vorbește cu mine pt ca nu stau cu un băiat bogat. Prietenul meu ma face foarte fericita,nu-mi greșește cu nimic,dar mamei mele nu-i place pt ca nu are bani. Ea se gândește la alti baieti cu care sa stau eu,unii cu bani. Acum ceva timp,imi zicea sa stau cu un băiat bogat despre care am aflat mai târziu ca este un bețiv. Ea nu înțelege ca sunt extrem de fericita langa actualul,imi spune ca poate se schimba el. Prietenul meu vrea sa rămână cu mine mereu,peste câțiva ani sa se căsătorească cu mine. Mama mea vrea sa "umblu din floare in floare". Imi zice sa stau cu unul cu bani,iar daca nu accepta sa nu fac nimic cu el (eu fiind virgina), sa caut pe altul. Nu stiu ce sa mai fac. Multumesc mult! P.s am 20 de ani.

11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eu in locul tau, stateam lejer cu mana'n falca cum se zice popular si o intrebam frumos daca la fel a facut si ea.Si cum de sa ales cu tatalaughing(adica taicatu)

| Dariusuu a răspuns:

Dă-i pace la mama ta.E doar o materealistă îngâmfată.

Nu-i pasă de fericirea ta îi pasă doar de banii cu care ai fii.

De unde ştie ea că banii te fac fericiţi? Şi nu iubirea?

Ignor-o şi spune-i totul în faţă.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Da-i o palma mamei tale, spune-i ca e din partea lui preadulcepreafin, cu mesajul, nu mai vorbii prostii, banii nu aduc fericirea, banii inseamna probleme, iar daca cauti un barbat cu bani, ai sa fii mereu dominata

Răspuns utilizator avertizat
| Happyjump a răspuns:

E penibil, ai 20 de ani, la vârsta asta poți să faci orice vrei.
Dacă e bogat și nu-l iubești mai bine las-o baltă, dar mai bine stai lângă un timp care stă bine la capitolul ăsta, dar contează si alte lucruri.

| NumaiIdioti a răspuns:

Ascult-o pe mama ta. Ea probabil acum regreta ca atunci cand avea 20 ani nu a facut exact asa si l-a cunoscut pe tatal tau, iar o data cu el si datoriile

| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Oooo,mămica vrea să te înveţe la 20 de anişori cum să fii o curvuliţă ieftină care(cum spui tu) să sară din floare în floare.Nimic bun din asta nu va ieşi, dacă singură nu vei decide să ieşi...

| mleonte81 a răspuns:

Asa parinti sa nu ai...

| Crs_Robert_2000 a răspuns:

Du-te la maicata si intreab-o de ce nu cauta ea asa ceva, sau de ce nu a facut asa cand era tanara.

| AndreeaOP a răspuns:

Pff, mamicuta ta te invata la prostii. Nu cred ca este corect ce face ea, adica te cam invata sa fii curvulita ( fara suparare ).Dar totusi, nu conteaza banii, banii se fac in timp.Eu il locul tau n-as aculta-o. Asta depinde de tine.

| Bubuux a răspuns:

Mama ta te-a născut, crescut, sfaturile ei vor fii de multe ori pline de înțelepciune DAR tot mama ta nu are nici un drept asupra ta! Ce faci cu viața ta e problema ta! Eu te sfătuiesc sa discuți cu mama ta; sa îi spui ca tu deja iubești pe cineva și ca atitudinea ei doar de îndepărtează de ea.