| Denisaa1235 a întrebat:

Marți trebuie sa ies cu băiatul de care imi place. Am tot evitat ieșitul afara cu el pentru ca sunt timida si nu am idee ce as putea face dar daca nu actionez, o sa-l pierd. El nu ma place dar el a "aruncat bățul" dandu-mi o sansa sa-l fac sa ma placa iar eu trebuie sa prind acel băț. Sunt foarte timida, incep sa tremur cand imi imaginezi ca o sa-l vad. Acum 3 zile a dat de mine dar eu am ales sa fug in scara si am ratat sansa de a-l saluta. De obicei ma consider draguta si frumoasa, dar cand vine vorba de el pur si simplu consider ca arat oribil si ca nici lui nu o sa-i placa cum arăt si cred ca o sa ma fac de ras si totul va decurge naspa. Ce ar trebui sa fac ca sa-l fac sa ma placa? Si ca sa nu mai fiu asa timida? Avem 15 ani amandoi.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Den1sa a răspuns:

Doar fii tu, nu trebuie sa pari ceea ce nu esti pentru ca tu vrei sa-i placa de tine nu de ceva fals care nu exista.
Uite cateva sfaturi pe care ti le pot da:
1. Zâmbeşte(si chiar daca esti emotionata nu incerca sa ascunzi, pentru că asta e cel mai frumos sentiment la o prima intalnire)
2. Fă-i complimente sincere(persoane tânjesc după aprecierea altora, să le fie recunoscute şi apreciate eforturile lor. De aceea, atunci când merită cu adevărat nu ezita să-i arăţi respectul tău.)
3. Utilizează atingerea fizică(un exemplu foarte bun este să atingi ușor antebrațul lui. Dacă nu te simți confortabil, atunci încearcă să fii cât mai aproape de el)
4. Pune întrebări(intreaba-l despre viața, interesele şi pasiunile sale, aceasta este o modalitate sigură de a te face plăcut.)
5. Fii feminină şi drăgălaşă!
6. Fii punctuală!
7. Da-i senzatia ca esti o persoana relaxata si echilibrata(Psihologii spun ca barbatii sunt interesati, de obicei, de femei echilibrate si pozitive, care manifesta o atitudine relaxata fata de toate aspectele vietii. Incearca sa nu ii transmiti ideea ca esti plangacioasa, stresata, care ia toate lucrurile foarte in serios si nu ii convine niciodata, nimic.)
8. Fa-l sa zambeasca(Incearca sa glumesti cat mai mult, in anumite limite (nu tii un spectacol de stand-up comedy, vrei doar sa ii arati ca ai simtul umorului). In acest mod, ii vei stimula secretia de endorfine, hormonii care ii induc acea stare propice pentru a se indragosti de tine.)
9. Ai putea sa-ți pregatesti din timp niste subiecte de discutie pe care sa le discutati
10. Incearca sa fii mai increzatoare sa dai senzatia de "stiu ca sunt frumoasa si nu-mi pasa de ce zic altii"
11. Nu te gindi ca o sa te faci de râs ca nu e adevar si nici nu-ti face prea multe scenarii in cap pentru ca vei deveni mai emotiva si mai speriata ce ce se poate intampla

Dar in cazul in care nu te place, ei bine pierderea lui (dar puțin probabil pentru ca daca unui baiat nu-i place de o fata, pai nu ii place si gata, nu îi mai da sanse pentru ca pentru ei e o pierdere de vreme) deci s-ar putea sa te placa doar ca joaca un joc de du-te vino!
Sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Să te întâlnești cu el.
2. Să faci meditații cu mantra - curaj și încredere în mine, de 25 de ori, dimineața, la prânz și seara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei!

Pai nu te poti schimba peste noapte, asa ca tot ce poti face mai bine acum e sa iti infrunti temerile si sa poti sta de vorba cu el, iar in timp, odata sparta gheata vei putea sa faci mai multe

Incearca sa-ti observi gandurile sa vezi de ce se afla ele acolo, au legatura cu tine sau tu nu esti de fapt acele ganduri subiective si de cele mai multe ori preconcepute de altii

Mult succes!

| Denisaa1235 explică:

Te crezi si tu desteptul desteptilor lmao

| Jugoslavije a răspuns:

Napsa sa stii ca esti draguta si frumoasa in acelasi timp )))
Ai crescut in jungla de te comporti asa salbatic? happy

| Denisaa1235 explică (pentru Jugoslavije):

Mi-am luat bullying inainte : ))) bine ca stii tu tot DOOM2

| Jugoslavije a răspuns (pentru Denisaa1235):

Nu intereseaza pe nimeni de aici ce ti-ai luat tu, nu inteleg ce treaba are seria jocului `DOOM` cu ce am zis eu laughing)

| Denisaa1235 explică (pentru Jugoslavije):

Daca ai fi avut putina cultura si te-ai pricepe la hacking si d astea, ai stii ce inseamna DOOM. Si nu pot sa te inteleg cum sari la concluzii repede si imi spui tu mie ca ma comport salbatic, iar eu daca iti zic de ce sunt asa, mi-o bagi pe asta. Ce s-o ofensat animalu

| Jugoslavije a răspuns (pentru Denisaa1235):

Asta a fost unul dintre motive pentru csre am pus ‘ ‘ la DOOM, dar nu te-a prins.
Nu s-a ofensat nimeni, da’ e plina tara de persoane ca tine…

| Denisaa1235 explică (pentru Jugoslavije):

Numai neamuzanți pe aici