| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in Italia. si aici am cunoscut un baiat de 17 ani roman, pe care il cunoaste mama. Ea e de acord sa fiu prietena/amica cu el si am inceput sa vorbim pe facebook si sa ne cunoastem.Si in aceeasi zi ne-am si intalnit pe afara si am cunoscut si prieteni de-ai lui.Si m-am purtat ciudat, vorbeam intr-un mod foarte ciudat, nu ma purtam finut si apoi dupa pe chat pe fb mi-a spus ca trebuie sa fiu mai finuta si mai lejera. A zis ca ii place de mine fizic doar ca sunt prea timida. Si m-am indragostit de el. El se pare ca ma place.Am inceput sa ma port mai finut asa cum a zis el. Nu sunt sigura ca ma place. E foarte dubioasa situatia. Vad ca el cam flirteaza cu mine de fata cu prietenii si imi vorbeste cu 'draga' pe chat pe fb. m'a invitat si la gratar de 15 august dar eu am refuzat ca trebuia sa ma duc la Venezia cu autocarul si nu puteam anula. Mi'e frica ca inca nu a uitat de fosta lui iubita. Toti prietenii lui zic ca fosta lui are sanii mari si nu stiu ce si chestia asta ma scoate din sarite. Iar eu tot ziceam ca ma enerveaza si ca nu vreau sa mai aud de ea. si toti si-au dat seama ca sunt geloasa si ca imi place de el. Si eu categoric incerc sa neg dar in zadar. Si de fiecare data cand ne salutam ne pupam pe obraz si ne imbratisam. El zice ca asa se saluta la italieni. Si toti prietenii care vin acolo la taclale flirteaza cu mine caci eu sunt singura fata. Iar baiatul asta care imi place mie tot ma intreaba daca vreau s afc dragoste si chestii de ganu asta, daca am prieten, si tot felul de lucruri ma intreaba ca vrea sa stie. Si azi eram noi cu prietenii si ei vorbeau despre fetele BUNACIUNI pe care le cunosc si care vroiau sa le agate si eu eram ff trista din cauza asta. Si pomeneau si de fosta iubita a baiatului care imi place mie( care are vreo 17-18 ani si de experientele lor sexuale cu fetele. Si au plecat mai departe prietenii si am ramas cu baiatul care imi place si cu inca unul si i'am zis ca trebuie sa vorbim intre 4 ochi despre chestia asta cu placutul (despre mine si el) si l-a trimis pe baiatul ala sa se plimbe putin cu bicicleta si am ramas singuri. Si eu i-am zis :Tu nu ma placi. El big grine unde >stii?:batting eyelashes Eutongueai daca ma placeai nu pomeneai de fetele alea despre care vorbeati. El : Care fete? Eu:Alea (si le-am zis numele)... Eu nu am sanse la tine. El : Nu se stie.
Asta ma cam pune pe ganduri si nu stiu ce sa fac. Il ador si nu stiu cum sa actionez. Va rog ajutati-ma si dati raspunsuri care ma pot ajuta cu cateva explicatii, fara injuraturi sau cuvinte care nu au legatura cu subiectul. DAU FUNDA la cel mai bun sfat. si vot la ceilalti.
HELP va rooog! crying Spuneti-mi cum sa il fac sa ma placa daca nu ma place inca.
Am si intrebari:
1. L-am cucerit cumva sau nu?
2. A zis ca el vrea sa il sarut (sa il invat eu cica ). Oare chiar vrea sau glumeste?
3.Credeti ca ma place sau nu?
4.Sa mai discut cu el despre asta sau sa nu mai discut?
5. Mi-a zis ca arat bine si ca sunt frumusica. Oare vorbeste serios?

Raspundeti la intrebari si spuneti ce ar trebui sa fac in situatia asta /. dau funda pentru cel mai bun raspuns si funda la restul'. love struck :* crying

Răspuns Câştigător
| PlumaDeCondor a răspuns:

Aiurea, cam nasol! La cum se prezinta situatia nu cred ca mama ta ar fi de acord sa fi mai mult decat amica lui laughing sincer acum, din cate ai povestit se vede clar ce vrea baiatu asta, si se mai vede lipsa lui de caracter. Si-acum iti spun eu, daca ii placea cu adevarat de tine nu punea problema asa. Adica de ce sa fii tu mai "finuta" sau sa te porti nu stiu cum. Tu esti intr-un anume fel, nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni, cine te place, te place asa cum esti. Alta chestie, baietii in general nu prea flirteaza de fata cu prietenii lor, considera chestia asta ca fiind ceva care nu ii caracterizeaza, si-anume sa-si exprime sentimentele in mod public, petru ca ei fac misto unul de celalalt. Din moment ce tipul asta flirteaza cu tine fara absolut nicio retinere, te intreaba daca vrei sa faci dragoste si iti spune ca vrea sa-l saruti (sa-l "inveti") apai scuza-ma, dar nu ti-e clar? El vrea doar o experienta sexuala si nimic mai mult. Si nu cred ca ai vrea sa se ajunga sa fie discutata "problema" asta la o barfa cu baietii. Odata ce-ai intrat in gura lor, bye-bye imagine. N-ar fi prea frumos sa fii considerata o. dinaia. Ai grija cu el, nu-l lasa sa te prosteasca, baietii se pricep cel mai bine la asta cand vor sa aduca o fata in pat. Nu te lasa orbita de faptul ca te-ai indragostit de el. Sincer, imi pari o tipa ok, ar fi pacat sa-ti strici imaginea si sa suferi din cauza lui.
Ai grija de tine happy

6 răspunsuri:
| kathgilbert a răspuns:

Clar, ia-ti gandul de la el!
Tipul e un nesimtit si nu stie cum sa se poarte cu o fata.
Poate tu il placi mult, dar astea sunt copilariiwinking. Sunt atatia baieti, in plus.

| Reiatsunami a răspuns:

Telenovela proasta

| Andreea_3136 a răspuns:

Iubita mare grija,nu vrea sa aiba o relatie cu tine,el doreste doar sex cu tine, asta clar... meriti ceva mai bun,, o femeie apreciata este cea finuta si bine pusa pe situatie.da dovada ca esti serioasa si nu o tipa usoara. asta vrea sa faca.s aprofite de trupul tau. Bafta...

| besmartbeclever a răspuns:

Buna, sunt baiat si la ce mi-ai spus despre el vreau sa fiu sincer cu tine, nu cred ca l-ai cucerit daca pana acum el nu a dat niciun semn mai concret, la chestia sa il inveti sa sarute ai spus ca tot vorbeste de fosta cu sanii mari, deci a mai fost cu fete inainte deci cred ca stie sa sarute, cred ca te place dar vrea doar o aventura cu tine nimic serios, da incearca sa dicuti cu el serios si sa ii spui ca tu il placi dar dragoste cu sila nu se poate, da poate vorbeste serios ca esti draguta si ca arati bine, dar poate ti-a spus asta ca vrea altceva de la tine decat o relatie, imi pare rau poate nu o sa iti place ce am scris, dar asta e mentalitatea mea de baiat. :p

| emma15062001 a răspuns:

1 da l-ai cucerit
2 chiar vrea
3 te place
4 da mai discuta
5 da vorbeste serios
Uite sfatul meu este sa te duci la el si sa in intrebi direct : Ma placi sau te joci cu mine? daca nu raspunde inseamna ca nu te place dar daca iti raspunde da te place. Si daca incearca sa se apropie de tine lasa-l sa te cucereasca

| denise99 a răspuns:

1 numai el stie sau prieteni lor daca tea cuucerit dar ai grija ca se poate sa vrea doar sex de aceea ai grija si poate vrea sa il saruti ca vrea sa se ajunga mai departe dar nu stiu daca te place asta doar el stie intreaba-l mai bine decat sa stai pe ganduri intreabai prieteni...stai linistita ca toti baieti se gandesc doar la sex scuze dar stiu ca am destui colegi care si in ore se gandesc cu voce tare doar la sex