| UnAnonim57 a întrebat:

Masturbarea ajuta la cresterea penisului?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Masturbarea NU ajuta la cresterea penisului, NU duce la micsorarea lui, NU duce la ejaculare precoce fizic vorbind.

Masturbarea in timpul careia se folosesc inele sau alte genuri de legaturi aplicate la baza penisului menite sa faca membrul cat mai tare posibil pot pe termen lung sa afecteze erectia. De asemenea masturbarea defectuoasa pe termen lung, frecarea penisului prin lenjerie intr-o parte sau alta poate duce la curbarea acestuia.

Masturbarea facuta corect si cu masura duce la eliberarea de stres si anxietate. Facuta insa excesiv si in loc de sex insotita de sentimente de vinovatie si neimplinire, poate avea exact efectul invers ducand la anxietate, deficiente sexuale la nivel psihologic, stres.

Sper ca raspunsul acopera cat mai multe variatiuni pe tema asta.

Nimic nu ajuta eficient la cresterea penisului decat chirurgia estetica si chiar si asa pot exista niste riscuri pe care e bine sa nu ti le asumi.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inverswinking

| Violente a răspuns:

Ai **** prea mică să fuți?
Freacă-te, de covor!

=D
Stai liniștit, nu mărimea contează.

| Maskeried a răspuns:

Nu. Insa prea multa masturbare duce la pierderea parului.

| NumeciudatT a răspuns:

Nu cred, laughing dar stiam ca daca te tragi de el se lungeste...

| tricky22 a răspuns:

Eu stiam ca nu!

| mariusburcea a răspuns:

Nu, in nici un caz big grin