| adrian_9162 a întrebat:

Va rog frumos sa imi raspundeti si mie la urmatoarea intrebare....Masturbarea ajuta la cresterea penisului?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu te ajuta. Masturbarea e normala in adolescenta, dar ea nu influenteaza dimensiunile penisului.

32 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sigur ca da. Numai, vezi sa-ti cumperi niste pantaloni mai largi, ca va trebui sa ti-l infasori in jurul taliei si...sa nu te stranga pantalonii.

cami
| cami a răspuns:

Nu pot sa pricep. Intrebarea ta unde se situeaza? La arta? confused sau la cultura confused?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Exerseaza pana se vor vedea rezultatele.

nony
| nony a răspuns:

@Cristina ce pornografic vorbestibatting eyelashes
Eu mi-as lega-o de clantá, cu conditia sa tragi tu de usá. ce zici ¿?
@Adrian. da-i in cap pana il spargiwinking

auran
| auran a răspuns:

Adevarul ca daca nu ai "cultura" pentru aceasta "arta" nu ai de unde stii...

| BUBULINA a răspuns:

Da
am incercat eu
rezultat 100 garantatlaughing)

upss sper sa nu ma dea nimic-ul de gol :-s

| www a răspuns:

rolling on the floor O sa o ai cat un armasar.

| cotzobel a răspuns:

Unde nu. i cap, vai de...penis

| JustMeFlory a răspuns:

Nu, nu ajuta la crestere! Daca era asa totii baietii o aveau...mai mare!laughing

| Valy93 a răspuns (pentru JustMeFlory):

Daca era asa, ma apucam si eu pana ajungea pe la o jum de metru sa intru in cartea recordurilor laughing)

| danutzsan a răspuns:

Nu prietene, prin masturbare nu creste si nu se-ngroasa penisul, poate doar imaginatia ta si atentie! Excesul... dauneaza grav sanatatii.

| FearNoEvil a răspuns:

N-ai decat sa-ncerci, sa vezi daca ajuta.

| bluerose a răspuns:

Bineinteles laughing

Răspuns utilizator avertizat
| madboy8 a răspuns:

Nu ajuta la cresterea penisului dar ajuta sa te relaxezi in zilele in care te uiti la "pornache" rolling on the floor succes... bye

| Betty18 a răspuns:

Ooo daa de 3 ori pe zi si intr-o saptamna se vad rezultatelehappycrede-ma stiu pe cineva care a facut asalaughing)
Sensei Bro nu partenera potrivita nu o sa o mai gaseasca ci gaura potrivitahee hee

succes

| AndutzaAndu a răspuns:

Off doamne...nu nu stai linistit.

A! si inca ceva.intrebarea asta trebuia pusa la categoria "dragoste si sex" nu la "arta si cultura".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da. Asa cum imi creste inima cand vad ca exista oameni mai prosti decat mine. Trebuia sa fiu mai subtil? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wooow! si inca cum?! da-i inainte de 5 ori pe zi cu pauza intre mese, si sa vezi ce penis mare vei face. offf! de ce nu se inmultesc si neuronii prin masturbarea creierului? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@bubulina-si tu, dupa ce reteta te-ai masturbat? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu masturbarea ci exercitii de prelungire cu ajutorul greutatilor in stare de relaxare, citeste ca sunt informatii pe net, succes. Dar cred ca 14 cm sunt suficienti, sa stii ca nu este adevarat ce se spune despre femei, ca vor parteneri dotati, dimensiunile vaginului variaza de la femeie la femeie astfel incat nu toate isi doresc 22 de cm, daca este foarte mare, deranjeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci cum a zis@enigma. Dar mare atentie, trebuie facuta la ore fixerolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai avea un penis de un metru te-ai plange ca partenera nu e aproape de tine cand faceti sex, daca o ai scurta si esti langa ea iar e rau! straight face
Ce dracu aveti?!?! 48 de cm sunt suficientihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi cu masura, nu exagera sa nu creasca prea mare, ca pe urma nu mai gasesti partenera pe potriva rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:eUgEft5cSCoJ:...clnk&gl=ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi-a crescut.=)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Masturbarea are ca scop finit plăcere nu alungirea penisului.
El se dezvoltă ca toate celelalte organe ale corpului. Important este să te simți bine cu partenera, nu mărimea sau grosimea contează, ci atingerea orgasmului în ambele tabere.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, brbecule, ti+o face cat stalpul de telegraf... si nu o sa ai ce face cu ea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci am 14 ani acum cred ca am inceput sa ma masturbez mai serios de pe la vreo 12 spre 13 ani, la 13 ani am avut-o 7-8 cm, nu ma mandream deloc sad, in timp a crescut acum nu stiu daca e doar de la masturbare straight face acum am 14 ani si o am de 14 cm straight face deci intr-un an a crescut aproape dublu straight face eu zic ca functioneaza aceasta treaba cu Masturbarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da