| anonim_4396 a întrebat:

Masturbarea zilnica afecteaza cresterea penisului?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, masturbarea nu afecteaza cresterea penisului!
Pensiul creste hormonal, conform mostenirii genetice de la tatal tau, pana la avrsta de 16 ani, acnd isi inceteaza cresterea.
Masturbarea excesiva, da in schimbi tulburari psihice si sexuale.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT la intrebarea ta este un categoric : bineinteles ca NU. Nu exista nici cea mai mica legatura sau interdependenta intre cresterea si dezvoltarea organului sexual masculin : plua si masturbarea acestuia. Chiar si zilnica. big grin Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Absolut deloc.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Sofer a răspuns:

Nicidecum. e chiar ok. O data pe zi in fiecare e zi e ok.

| LupusDei1993 a răspuns:

Afecteaza alte chestii, mult mai grave.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Creșterea nu, dar riști să rămână moartă atunci cand vrei sa fie vie laughing) Dacă înțelegi

| Gofigi a răspuns:

Nu nu

| elaventurero a răspuns:

Încearcă și tu să nu fie chiar zilnica, știu că-i greu că e vara și ele merg in costumul de baie pe strada. Dar se poate îți zic☺️?

| Chihaialexs a răspuns:

Masturbarea nu afectează creșterea penisului, poate doar creșterea ta deoarece atunci când ejaculezi sunt eliminate minerale importante de care corpul tău are nevoie, dar daca nu exagerezi cu masturbarea totul ar trebui să fie în regulă.

| doctorandus a răspuns (pentru Chihaialexs):

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83#Compozi.C8.9Bia_spermei_umane

Vrei sa pui la loc substantele pierdute prin ejaculare? Mananca un gram de mar cu un gram de branza si un gram de paine cu un gram de unt, pe urma bea o lingura de apa.

O femeie produce intr-o zi de alaptare in medie (ca aport de calorii) cat produce un barbat in 841 de ejaculari (socotind ca 1 ml lapte matern are 0.7 Cal, iar 3.4 ml sperma au 0.7 Cal).

Pentru a reface energia pierduta in jumatate de ora de masturbare mananca 10 grame de slanina sau 24 grame de paine.