| timidul96 a întrebat:

Masturbarea in Săptămâna Mare e un pacat?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

E mai mare pacatul in post decat in zilele fara post

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, atat masturbarea cat si sexul sunt considerate "pacat" doar daca esti credincios religios, ca altfel, nu are vreun sens sau restrictie.

| corbulalbrosu a răspuns:

DA exact, fiindca masturbarea reprezinta un mare pacat pentru orice credincios habotnic indiferent de sex sau varsta in orice zi/ momente deci nu doar in zilele de sarbatori religioase. big grin

| MihaiNicu23 a răspuns:

E un pacat mai mare decat daca e facuta in afara postului.

| timidul96 explică (pentru MihaiNicu23):

Adică?

| timidul96 explică (pentru MihaiNicu23):

Mai exact?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru timidul96):

E mai mare pacatul in post decat in zilele fara post

| HazelEyes77 a răspuns:

Depinde de fiecare cum priveste lucrurile daca tine sa respecte dogmele bisericesti sau daca dimpotriva acestea nu indeamna mare lucru pentru el.

| Jonas94 a răspuns (pentru HazelEyes77):

De una că întreabă dacă e păcat, e clar că e dogmatizat până la unghii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii prost e pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masturbarea e pacat in orice perioada fratele meu happy

| porcarumadalina a răspuns:

Nu cred eu in asa ceva.big grin

| Iuliambt a răspuns:

Este păcat sa te masturbezi în general, mai ales în Saptămâna Mare.
Încercați sa va abțineți măcar acum în post, de dragul Domnului Iisus.

| andrakaterin123 a răspuns:

Nu e niciun păcat?

| 6Antonio6Anto6 a răspuns:

E păcat dacă o faci in biserica de față cu babele si popa! XD