| anonim_4396 a întrebat:

Masturbarea poate afecta performantele fizice? Adica imi pot pierde din forța la sala sau etc?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT este un : NU, categoric. big grin

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din contra daca vezi un clip scurt porno si nu ejaculezi o sa te ajute, cand vedem ceva porno creste hormonul masculin ceea ce ajuta la rezidenta, apoi te poti si termina, pentru scurt timp hormonul masculin scade dar se reface rapid, in concluzie nu afectează din contra ajuta

| RAY a răspuns:

| Ioneasca1001 laughing laughing multe tampeni scrii femeie, testiculele fac sperma non stop, masturbarea aduce multe benefici

| RAY a răspuns:

Doamne cate tampeni scriu uni,oameni buni scopul unui mascul este sa faca sex non stop nu moare nimeni,nu lesina nimeni, barbatul este facut sa faca sex ori de cate ori vede o femele atractiva, un alfa poate face sex mult, testiculele produc sperma non stop, de asta exista competitie sexuala la mamifere

| Eduard196 a răspuns (pentru RAY):

Până nu o să încerci perioade în care sa stai sa nu te masturbezi combinate cu perioade în care sa o faci ca să vezi cum te simți în ambele situații și după cât timp, nu are rost să vorbești. Că așa din articole de pe net toți suntem tari?

| RAY a răspuns (pentru Eduard196):

Tu ai inteles ce ai scris, nici o virgula

| Eduard196 a răspuns (pentru Violleta2022):

Este mai nenorocită decât își dau seama toți

| doctorandus a răspuns:

Astia care-ti spun ca vei pierde din forta au probleme psihice.

| Eduard196 a răspuns:

Da. Te afectează dar nu imediat. Dar îți ia testosteronul și în timp se vede

| RAY a răspuns (pentru Eduard196):

Cu ce il afecteaza? cum adica i ia testosteronul, ala se produce non stop de testicule

| Eduard196 a răspuns (pentru RAY):

Da. E adevărat. Dar e nevoie de 7 zile pentru o refacere completă. Și testosteronul stă la baza masculinității și atracției

| RAY a răspuns (pentru Eduard196):

Cum sa fie omule 7 zile, numai scrieti tampeni

| MirelaAnghel21 a răspuns:

Poti sa tii dai tu laba linistit toata viata si n o sa patesti nimic stai linistit, nu e asa cumetre @sadrian46?

| Andrei937 a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimic daca te masturbezi, doar sa nu o faci in exces incat sa te epuizezi prea tare. Daca faci sex ore in sir, cum crezi ca vei fi? Epuizat, deoarece si sexul consta intr-un efort fizic, asa si masturbarea, chiar daca nu este la fel ca si sexul, tot te oboseste. Acum depinde si cat de mult, nu doar obiceiul in sine.