| adynush a întrebat:

Mdea... Dupa 3 ani de zile. M-am despartit si eu de prietenul meu.Adica m-a lasat si imi spune ca are nevoie sa fie singur, sa faca ce vrea, sa se distreze, Iar acum nu stiu ce as putea face ca s ma impac cu el. Eu zic sa il ignor dar imi e foarte greu.Ma puteti ajuta cu un sfat va rpg frumos. Multumesc

Răspuns Câştigător
| mellyy a răspuns:

Daca iubesti pe cineva,elibereaza-l. Daca trebuie sa-l uramresti,atunci probabil nu a fost al tau de la bun inceput. Cred ca ar trebui sa-l lasi o perioada ca sa-si poata da seama cum ii este fara tine, daca ii este greu, fi sigura ca te va cauta in cel mai scurt timp. Pentru ca sunteti impreuna de 3 ani,e o perioada lunga si probabil vrea o pauza,cu siguranta simte pentru tine ce simti si tu,dar lasa-l singur putin fara sa-l suni,fara sa-l cauti, lasa-l pe el sa o faca, la urma urmei el a fost cel care a cerut pauza. Succes!

5 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu il obosi si tracasa! Daca te vrea te cauta el!

| blondissima a răspuns:

Trebuie doar sa ai rabdare. Daca iubesti ceva il lasi sa plece. Daca se intoarce este al tau. Daca nu, niciodata n-a fost.

| danypoli95 a răspuns:

Poi dupa ce ai scris ii cam vina ta pentru ca PROBABIL il tineai din scurt de exemplu nu mergi acolo nu iesi azi cu prietenii tai si el s-a saturat si vrea sa iasa(asta ii parerea mea)...dar stai linistita ca daca te iubeste la tine se va intoarce in scurt timp.Bafta:*

| syntribate a răspuns:

Simplu. Cauta-ti alt baiat. Ai incredere in tine si ai sa reusesti. Oricat ai iubi pe cineva, odata ce s-a terminat, niciodata nu va mai fi la fel daca va impacati. Inevitabil vor aparea reprosuri si certuri, daca nu la inceputul reimpacarii, dar sigur dupa o perioada. Si ce ai facut? Ai prelungit agonia doar. Treci peste, ca nu e greu. Si cand ai fost copil, ai cazut de multe ori, dar mereu a fost cineva sa te ridice, iar acum mergi singura happy Cel mai bine e sa incerci sa iei singura hotarari si sa te gandesti bine daca te vor ajuta sau te vor incurca happy Daca simti ca ai gresit tu undeva in relatia cu el, decat sa iti consumi timpul si energia cu asta, mai bine sa te gandesti sa nu faci aceleasi greseli in viitor cand vei fi cu altcineva. Daca simti ca a gresit doar el, atunci in locul tau, nici nu m-as mai gandi o clipa sa ma impc cu el happy

| cuore a răspuns:

Sunt foarte de acord cu blondissima.nu te consuma prea tare