| alll3xandra a întrebat:

Buna!
as vrea sa ma puteti ajuta cu un sfat daca se poate: m-am despartit de ceva timp de prieten si am ajuns la concluzia ca dupa atata timp inca mai tin la el.Si cand il vad am o stare urata nu stiu ce e cu mine.As putea face ceva in chestia asta, m-ar bate un gand sa ma impac cu el dar nusj daca e binebig grin

Răspuns Câştigător
| Neviii a răspuns:

Buna! daca esti hotarata ca nu ma vrei nimic cu persoana respectiva atunci incearca sa fi indiferenta in fata lui si ca sa nu te gandesti acolo cauta tot timpul ceva de facut (citeste, vizioneaza un serial, iesi cu prietenii, distrea-te )dar daca crezi ca persoana merita a doua sansa impaca-te cu el dar inainte de asta vorbiti si clarifica-ti toate obstacolele care au dus la aceasta despartire

11 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca ati fost prieteni, inseamna ca poti avea o discutie deschisa cu el.Cel putin vei afla daca e sau nu intr-o alta relatie.Dar inainte analizeaza motivele care au dus la despartire, ca sa-ti poti da seama ca merita ori nu. Daca ai constatat ca nu se poate corecta situatia, mergi mai departe.

| alll3xandra explică (pentru Danut_Popa_1961):

Nu e intr-o alta relatie asta stiu.Dar noi de maia vedem din cand in cand si mai stam si imi zice unele vorbe din care iese ca mai tine la mine, oare sa ii zic ceva de impacarethinking

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru alll3xandra):

Asa cum am mai spus, daca consideri ca poti trece peste motivele care au dus la despartire, discuta cu el despre asta.Mai ales ca nu e implicat in alta relatie. Poate a fost doar o situatie prin care trec multe cupluri (despartirea).Cel putin sa fi impacata cu tine ca ai facut totul ca sa pastrezi relatia.Pa!

| alll3xandra explică (pentru Danut_Popa_1961):

Pana la urma am ramas amici...si in perioada asta am avut si un necaz in care mi-a fost alatuti si el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l...nu te mai gandi la o posibila impacare cu el, pentru ca o sa va despartiti iar.
Mai bine mai asteapta putin sa apara un alt baiat in viata ta si apoi o sa-ti zici ca a meritat asteptarea.Nu te mai uita in urma, pentru ca probabil vei regreta.

| alll3xandra explică (pentru anonim_4396):

Am incercar sa fiu cu un alt baiat dar tot la el ma gandesc

Răspuns utilizator avertizat
| forsaken99 a răspuns:

Pai da de cand ca si eu vreau sa stiu de fosta dar n-am curaj sa-i spun ca inca o plac.sad

| alll3xandra explică:

Din martie

| alll3xandra explică:

Vreaua solutiibig grin...sa stiu ce sa fac

| An3ta17 a răspuns:

Daca simti ca mai ti la el inseamna ca il mai iubesti.Iar starea ta urata cand il vezi poate fi cauzata de motivul din care v-ati despartit.
Poate ca nu esti impacata cu gandul ca nu mai esti cu el. Daca chiar il mai iubesti si simti ca si el te iubeste atunci impaca-te cu el pana cand nu va fi tarziu.
Baftakiss