| CristinaCibotari2000 a întrebat:

Ună seara, rog seriozitate va rog, am o relatie de un an aproape si am 17 ani, mi-am inceput viata sexuala acum o luna (prietenul meu a fost foarte intelegator
In timpul actului a incercat sa o introduca dar ma durea foarte tare, si nici pe jumate nu a intrat, faptul ca am singerat, stiu deja ca mi-am pierdut virginitatea
Dar problema nu e asta, ci ca, nu imi vine menstuatia, cee e corect e ca la mine nu era o data oarecare, mereu se schimba data dar intr-o luna imi aparea, acum a trecut o luna si nimic
Faprul ca nu a dar drumul, de fapt nici nu a fost un act complet nu ma face sa ma ingrijorez de o sarcina, dar ca sa fiu sigura am facut un test si totul normal 1 liniuta
Deci cum ma puteti ajuta, ce sfaturi

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Chiar daca nu a dat drumul asa cum zici tu, inainte de ejacularea propriu zisa are loc preejacularea care contine spermatozoizi, si in contact cu vaginul tau poate declanșa sarcina, cel mai bine faci un test de sarcină altfel nu vei fi linistita. Si menstruatia din cauza stresului si a dereglării hormonale întîrzîie sa ti vină. Multă sanatate.

| CristinaCibotari2000 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ap menționat mai sus, ca am facut test, si era o liniuță

| CristinaCibotari2000 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu a fost act complet, nici nu ma dizvirginat complet

| Necunoscut112 a răspuns (pentru CristinaCibotari2000):

Si 1 cm dacă ti-a bagat-o nu mai esti virgină nici parţial, indiferent de starea himenului, aşa că ia-ti gandul de la virginitate. Şi da, o sarcina este posibilă în cazul tău, dacă ai fost in perioada fertila cand v-ati jucat. Repetă testul de sarcină.

| CristinaCibotari2000 explică (pentru Necunoscut112):

Care sarcina daca am mentionat ca n-a fost un act complet, deci nu a ejaculat

| Necunoscut112 a răspuns (pentru CristinaCibotari2000):

Doamne...mai informeaza-te. Poate sa ti-o introduca si o secunda si sa ramai gravida, fara ejaculare, daca esti in perioada fertila si daca partenerul nu a urinat dupa ultima masturbare/ultimul act sexual.

| mihai69 a răspuns:

Cel mai bine e să mergi la ginecolog. Oricum, orice fată normală trebuie să meargă la un astfel de consult după deflorare.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru linistea ta, consulta un medic ginecolog. Acesta iti va spune daca esti sau nu gravida.

Răspuns utilizator avertizat