| bohren a întrebat:

ma simt foarte confuza. in ultima saptamana fostul meu prieten s-a dat la mine si mi-a facut complimente si a stat foarte mult cu mine. chiar am inceput sa vorbim din nou pe net putin putin. doar ca ne-am nimerit la acelasi local si dupa ce m-a ignorat mai toata seara a inceput sa tot apara pe langa mine. iar la sfarsit cand m-am dus la el si am inceput sa vorbim diverse a sfarsit prin a ma saruta. prima oara am crezut ca a fost doar o greseala si ca o sa se opreasca dar a continuat. si a inceput sa ma intrebe de ce il las si tot felul de chestii? apoi am stat asa aproape o ora in care ne-am sarutat si ne-am tinut de mana si na. si ne-au vazut cam toti prieteni lui care erau acolo.
nu regret dar ma gandesc ca poate el a vazut totul ca pe o distractie desi nu il stiu sa fie genul asta. nu mai inteleg nimic.
ce parere aveti? ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| HPPJATO a răspuns:

Cel mai bine ar fi ca tu sa il intrebi pe el de ce te-a sarutat. Sa-l intrebi daca el mai crede ca este ceva intre voi. Incearca sa vezi daca se mai comporta frumos cu tine in urmatoarele 2 saptamani si daca nu s-a schimbat nimic atunci poti fi aproape sigura ca el vrea sa aiba din nou o relatie cu tine. Daca el chiar doreste asta atunci ar trebui sa ii dai o sansa, numai sa fii atenta sa nu iti franga inima.

| bohren explică (pentru HPPJATO):

Problema e ca nu o sa ne vedem in urmatoarele 2 saptamani pentru ca suntem in vacanta si de vorbit pe net nu cred ca o sa vorbeasca si parca nici eu nu as vrea sa vorbesc asa. e prea tarziu daca mai deschid subiectul peste 2 saptamani cand ne vedem? sad

| HPPJATO a răspuns (pentru bohren):

Niciodata nu e prea tarziu. Si e bine sa ii vorbesti in fata nu pe net.

6 răspunsuri:
| Amalia2305 a răspuns:

Fii sincera si deschisa cu el si intreaba-l! Numai atunci ai sa fii sigura de raspunsul pe fare il cauti.

| anamaria0974 a răspuns:

Incearca sa nu il mai lasi sa te mai sarute, mai intai vorbeste cu el si vezi ce planuri are, poate chiar e interesat din nou de tine si vrea sa va impacati sau poate doar se joaca cu tine. Dar nu ai de unde sa stii, poate are intentii bune sau poate nu. Arata-i totusi ca ai orgoliu si nu te lasi atat de usor. Arata-i ca esti puternica, asta o sa-l faca sa te placa si mai mult daca chiar vrea sa va impacati! Parerea mea, bafta! :*

| andrei1237 a răspuns:

Eu cred ca el isi bate joc de tine.Nu,il mai lasa sa te sarute deoarece va continua asa ajungand la un moment dat sa te foloseasca dupa bunul plac.

| MiruD a răspuns:

Nu cred ca te va considera o aventura.
Ii place de tine, sa stea in preajma ta, sa te sarute.
Simte ceva si iti arata...Mergeti inainte, fara sa il mai puneti pe "daca" in fata.