| Ciprian1994 a întrebat:

Merg în oraș pentru prima oara cu o fată. Dacă obțin măcar un sarut de la ea este prea direct? Imi dati un sfat. Multumesc (sunt cam timid)

9 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Fa lucrurile cum se cuvine si intreab-o daca vrea sa fie prietena ta. Doar daca accepta poti incerca sa o saruti.
Va fi placut impresionata de manierele tale.

| ania a răspuns:

Cel mai fericit ai fi dacă ai iniția o relație cu o fată doar dacă te vezi căsătorit cu ea în viitorul apropiat, când te consideri pregătit pentru asta.De ce săruți, sau să faci sex cu viitoarele soții ale altora? Pînă atunci te expui la a fi rănit, a răni la rândul tău, îți risipești capacitatea de atașament și poate când chiar vei avea nevoie de ea pentru a întemeia o familie ești deja secătuit sufletește, dezmăgit de femei, de viață.Eu sunt încântată că soțul meu nu s-a sărutat și cu alte fete pentru că vrut să păstreze acest dar pentru viitoarea lui soție.

| Kira5854 a răspuns:

O poti pupa si in functie de cum reactioneaza cand o pupi vei stii daca si ea va dori sa te sarute sau nu. Atunci vei vedea daca e momen5ul oportun.
Atentie. Unele fete sunt doar timide si le e urat sa " deschida gura".

| copilaroasa2k17 a răspuns:

Sunt fete care nu saruta la prima intalnire pentru ca sunt timide sau nu sunt pregatite atunci. Nu este o regula, dar daca nici la a treia intalnire nu v-ati sarutat nu o sa mearga...

| Namurianu a răspuns:

Nu este prea direct la prima intalnire un sarut merge perfect.atentie sunt fete care se lasa greu doar ca sa te puna pe jar si sa te descurajeze si nu te saruta sau poate nu o sa te placa.dar poate nu e cazul tau.Mult succes!

| мартна a răspuns:

Ar fi dragut sa ti-l ofere si... daca te place, se va lasa sarutata. Incearca sa o saruti :-P

| 9620eu a răspuns:

Depinde de fata... Daca ea a mai fost la intalniri poti sa te dai linistit pe tobogan, ea nu se va speriawinking

| wisseguy11 a răspuns:

Nu e rau sa o saruti din prima DAR :
1.Ca sa faci asta trebuie sa o faci sa se simta intr-un fel.E un joc pe care e greu sa il reproduci (atingeri, lucruri pe care sa i le spui, cum sa o privesti) daca nu ai avut experienta inainte.
2.Cel mai bine e sa lasi prima intalnire pentru a va cunoaste.Nu grabi lucrurile.Cel mai bine te axezi pe a o observa.Va intalniti sa va cunoasteti in principiu.
3.Probabil ca fiind timid acum vrei sa recuperezi ce ai 'ratat' inainte dar iti spun sa nu te grabesti pentru ca vei fi dezamagit
4.Nu ii duce flori, bomboane, nu o asculta ca un catelus, fa o sa se simta ca vorbeste cu un baiat bun nu cu un tocilar care doar da din cap si saliveaza dupa ea. Nu inseamna nici sa o ignori sau sa nu fii atent la ce vorbeste cu tine.
5.Nu te imbraca prea classy sau prea lejer.

etc etc etc. Daca mai vrei niste idei, da-mi mesaj privat.Succes.